В Авдіївці безперебійно буде мовити «UA: Перший» та «До ТеБе» – Нацрада

Таке рішення було ухвалене на засіданні Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики, йдеться на сайті Нацради.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, телевізійний сигнал з Очеретиного не потрапляє до «лінії розмежування» через складний рельєф місцевості. «Отже, вирішено перенести два передавачі, які діють на 12 і 30 телевізійних каналах, безпосередньо в Авдіївку, – розповів Сергій Костинський. – Звичайно, залишаються проблеми з регулярними відключеннями живлення через обстріли та безпосередньо самими обстрілами, але це рішення в будь-якому разі краще, ніж відсутність у місті ефірного телебачення взагалі».

В.о. Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова сказала, що остаточно проблема з дефіцитом ефірного наземного мовлення в Авдіївці та прилеглих районах буде вирішена після будівництва щогли в Покровську. Тоді мешканцям Авдіївки будуть доступні 7 FM-радіостанцій, 8 аналогових телеканалів і 32 – цифрових.

«Нещодавно Донецька обласна державна адміністрація погодила план Комісії щодо розбудови телекомунікаційної інфраструктури в Донецькій області. Зі свого боку міністерство розробило законопроект щодо внесення змін до державного бюджету поточного року з метою фінансування будівництва щогли, – сказала Еміне Джапарова. – Таким чином, протягом року щоглу в Покровську заввишки 200 метрів буде побудовано. Після завершення будівництва цей об’єкт буде передано в користування державному Концерну РРТ».

Нагадаємо, на сьогодні в Авдіївці уже мовлять телеканали «UA: Перший» (0,1 кВт), «До ТеБе» (0,2 кВт),а також радіостанції «Армія FM» (Міністерство оборони України), «Голос Донбасу» (НСТУ), Перший канал «Українського радіо» (НСТУ) на частоті 873 кГц.

Додамо, що українські телеканали та 10 радіостанцій доступні в місті завдяки супутниковому мовленню з таких супутників, як Amos 7/3, Astra 4А та Eutelsat 9B. З 3 квітня 2017 року Донецьку філію Національної суспільної телерадіокомпанії (телеканал «До ТеБе») через супутникове мовлення можна дивитися по всій Донеччині – на вільній та на окупованій частинах.

Фото: nrada.gov.ua

comments powered by Disqus