Суспільному подякували за «Зворотний відлік» та відсутність політичної реклами в позавиборний період

Суспільному подякували за «Зворотний відлік» та відсутність політичної реклами в позавиборний період

12:30,
28 Серпня 2019
3782

Суспільному подякували за «Зворотний відлік» та відсутність політичної реклами в позавиборний період

12:30,
28 Серпня 2019
3782
Суспільному подякували за «Зворотний відлік» та відсутність політичної реклами в позавиборний період
Суспільному подякували за «Зворотний відлік» та відсутність політичної реклами в позавиборний період
Моніторинг ЗМІ в рамках проектів Ради Європи засвідчив високу якість контенту Суспільного мовника.

Суспільному мовнику подякували за ток-шоу «Зворотний відлік», відсутність політичної реклами в поза виборчий період, а також відсутність «джинси» під час виборчих перегонів. Про це йшлося 27 серпня 2019 року під час круглого столу «Підсумки та висновки двох виборчих кампаній у медіа: що та як регулювати?». На заході були презентовані результати моніторингу ЗМІ під час позачергової парламентської кампанії 22 червня-21 липня 2019 року, а також проведено порівняння з моніторингом, що проводився з 14 січня по 21 квітня 2019-го в рамках двох проектів Ради Європи.

Експерти аналізували контент соціальних мереж політиків, восьми онлайн-ЗМІ, десяти національних каналів: «UA:Перший», «1+1», «Інтер», ТРК «Україна», ICTV, СТБ, «112 Україна», Прямий канал, 5 канал та NewsOne. Моніторинг проводили незалежні монітори за підтримки коаліції громадських організацій, в яку входять Комісія журналістської етики, «Платформа прав людини», StopFake, Український інститут медіа та комунікацій.

«Одним із основних висновків моніторингу є посилення Суспільного мовника. Це єдиний телеканал, який не мав «джинси» під час обох виборчих кампаній. Також він намагався дотримуватися стандартів. Можливо, у нас були зауваження, що під час президентської кампанії вони занадто мало уваги приділяли виборчому процесу, але під час парламентської кількість висвітлення політичних подій у новинах зросла. Вважаю, що саме Суспільний мовник може протистояти олігархічним телеканалам і показувати стандарти якості на ринку», — зауважила виконавча директорка ГО «Український інститут медіа і комунікації» Діана Дуцик.

Також монітори аналізували політичні ток-шоу і дебати на телеканалах. Серед них: «Пульс» на «112 Україна», «Ехо України з Матвієм Ганапольським» на Прямому, «Свобода слова» на ICTV тощо. Експерти відзначили, що «Зворотній відлік» на Суспільному став найбільш незаангажованим.

Під час круглого столу новообрана народна депутатка від «Європейської солідарності», а в парламенті 8-го скликання голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар відзначила, що Суспільне було чи не єдиним каналом, який не транслював політичну рекламу у позавиборчий період. На її думку, дебати на Суспільному слід зробити обов’язковими для політиків, і ввести санкції, якщо політичні сили їх ігноруватимуть.

Цю ж ідею також підтримала членкиня правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк. Вона відзначила, що вибори президента — це була перша виборча компанія для Суспільного, тому якісніше висвітлення парламентських виборів показує швидкий прогрес мовника.

«Є дослідження Європейської мовної спілки, які показують зв’язок між розвитком демократії, активністю виборців і незалежним сильним суспільним мовником… Суспільне завжди неоднозначності законодавства трактує на користь глядача. Інколи за це ми потерпаємо від політичних сил. Одним із прикладів є судовий позов від Юрія Бойка (лідер «Опозиційної платформи — За життя») проти Суспільного мовника, який вважав, що ми його цензуруємо», — розповіла Інна Гребенюк.

Нагадаємо, упродовж 4 лютого – 17 березня 2019 року загальнонаціональний канал Суспільного мовника «UA: Перший» не забезпечив широкого висвітлення виборчої кампанії. Фактично канал відвів лише 33 хвилини на висвітлення кандидатів у основній програмі новин.

Нагадаємо,  голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова під час презентації звіту «Основні медійні тренди передвиборної кампанії-2019 в березні» сказала, що новини на «UA: Першому» майже не висвітлювали передвиборної кампанії.

Фото: Офіс Ради Європи в Україні

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду