Севастопольська та Кримська державні ТРК припинили реєстрації як юридичні особи

Цю інформацію сайту «Суспільне мовлення» підтвердив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Севастопольська РДТРК та Кримська ДТРК, як і всі обласні державні телерадіокомпанії, реформовані у філію НТКУ, і тепер працюють як регіональні дирекції. Це останні ДТРК, які припинили реєстрації як юридичні особи.

Раніше припинили свої юридичні особи канал «Культура»КДР ТРКНаціональна радіокомпанія УкраїниЛуганськаКіровоградськаОдеськаПолтавськаХерсонська,   ЖитомирськаЧернігівськаДонецькаМиколаївська,  ЛьвівськаЗапорізька,   ХмельницькаЗакарпатськаЧеркаськаРівненськаЧернівецькаДніпропетровськаЖитомирськаЧернігівськаДонецька ОДТРК (але згодом реєстратор відкликав рішення про припинення реєстрації через деякі питання фіскальної служби до цієї ОДТРК), Новгород-СіверськаКриворізька ДТРК, Сумська, ТернопільськаВолинськаВінницька, Харківська ОДТРК припинили своє існування як юридичні особи.

Сумська філія Національної телекомпанії України з 1 січня 2016 року почала мовити під логотипом «UА:Суми». Ця регіональна дирекція першою з усіх філій НТКУ отримала право використовувати частку «UА:» у своєму графічному оформленні. Решта компаній поки що такого логотипу не отримали.

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook зазначив, що таких проблемних процесів, як от закриття юросіб ОДТРК у реформуванні НТКУ безліч, і кожен з них не дозволяє продовжувати реформу.

Нагадаємо, 15 березня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували законопроект № 4232 «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» (щодо порядку приєднання ДП «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"»).

За чинним законодавством, «Укртелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до НТКУ, після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».

17 травня Верховна Рада ухвалила зміни до закону про суспільне мовлення, вивівши «Укртелефільм» за рамки першого етапу реформування.

Нагадаємо, Держкомтелерадіо зареєстрував наказ від 30 вересня 2016 року № 177 «Про реорганізацію Національної телекомпанії України»в ПАТ НСТУ. 

Також 13 жовтня на офіційному сайті Держкомтелерадіо оприлюднили проект Статуту Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

comments powered by Disqus