Редакційна рада НСТУ розробляє рекомендації щодо висвітлення подій на тимчасово окупованих територіях України

Сьогодні колективно створюємо обіцяні у редакційному статуті ПАТ «НСТУ» рекомендації щодо висвітлення подій на тимчасово окупованих територіях України, спираючись на наявні напрацювання НСТУ та експертного середовища та усвідомлюючи необхідність долати стереотипи, інформаційний вакуум та ізоляцію щодо цих територій для наближення перемоги і миру. Наразі відшліфовуємо термінологію словника, який рекомендуватимемо Суспільному, далі візьмемося за структурування і написання рекомендацій», – зазначила у коментарі сайту «Суспільне. Детектор медіа» голова редакційної ради Ольга Вакало.

Крім того, учасники зборів удосконалять регламент своєї роботи, спробують зробити редакційну раду ПАТ «НСТУ» дієвою, спроможною виконувати свої засадничі завдання і відповідати на нові виклики.

Секретар Наглядової ради НСТУ Вадим Міський від імені НР привітав членів редакційної ради та зазначив, що редакційна ради на НСТУ є своєрідною імунною системою, яка має берегти Суспільне мовлення від спроб використання журналістики у чиїхось інтересах. Він висловив сподівання, що редакційний статут, який був прийнятий НР нещодавно, стане дієвим та живим документом, а практика його застосування стане прикладом для інших ЗМІ та журналістського самоврядування загалом. Крім того, Вадим Міський закликав редакційну раду бути незалежною від органів управління компанії та проактивно реагувати на резонансні випадки порушень журналістських стандартів.

На думку члена правління Миколи Чернотицького,НСТУ має отримати довіру громадян і саме у редакційної ради особливе завдання – дотримання стандартів кожним журналістом ПАТ «НСТУ».

Представниця Офісу Ради Європи в Україні Сюзанна Мнацаканян зазначила, щодля РЄ і ЄС суспільне мовлення є дуже важливим: і як демократична інституція, і як надійний партнер. А редакційна рада – один із інструментів забезпечення незалежності Суспільного мовлення.

Нагадаємо, 27 лютого 2018 року Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України затвердила редакційний статут ПАТ «НСТУ», який розробила редакційна рада Суспільного мовника.

Нагадаємо, проект «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування», продовжує підтримку впровадження Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» згідно із стандартами Ради Європи та Європейського Союзу та інших відповідних національних законів та підзаконних нормативно-правових актів.

Фото: facebook.com/CoEUPSIS/

comments powered by Disqus