Рада Європи прийняла на експертизу від Льовочкіна законопроект про суспільне мовлення

Після завершення аналізу експерти Ради Європи нададуть свої висновки ініціаторам запиту. Подальша підтримка створення системи суспільного мовлення в Україні в рамках проекту «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» включатиме громадські обговорення експертних висновків, допомогу щодо їх подальшого перенесення в проекти нормативно-правових актів, та сприяння інституційному розвиткові організацій суспільного мовлення.

Нагадаємо, що 6 липня голова Адміністрації президента України Сергій Льовочкін звернувся до Ради Європи з офіційним запитом проаналізувати проект закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення», розроблений Кабміном. Адміністрація президента мала застереження щодо тексту та хотіла би забезпечити його відповідність стандартам Ради Європи. Пан Льовочкін також підкреслив, що «проект закону спрямований реалізувати розділ 12.4 Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи 1466 (2005) «Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною».

Раніше, 17 червня, представник генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва з Україною, посол Владімір Рістовскі зустрівся з радником президента, керівником головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації президента України Ганною Герман.

Пані Герман зазначила, що Адміністрація президента має намір активізувати зусилля заради становлення системи суспільного мовлення в Україні у відповідності до європейських стандартів. За підтримкою в цьому питанні Адміністрація хотіла би звернутись до Ради Європи через її офіс в Україні.

Посол Рістовські в свою чергу наголосив, що створення системи мовлення, що функціонуватиме в громадських інтересах, є важливим зобов'язанням держави-члена Ради Європи, оскільки наявність системи суспільного мовлення зазвичай значно покращує медійне середовище в країні. Він зазначив, що для співпраці заради досягнення цієї мети, всі необхідні міжнародні експертизи є можливими та будуть здійснені в рамках спільного проекту ЄС та Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» на запит відповідних українських інституцій.

Про намір провести європейську експертизу законопроекту Ганна Герман повідомила 29 червня в прямому ефірі радіо «Ера».

«Телекритика» опублікувала текст законопроекту «Про суспільне телебачення і радіомовлення», схвалений Кабміном і розкритикований експертами. Нагадаємо, цей законопроект розробляв Держкомтелерадіо з ініціативи Віктора Януковича. В основу було покладено концепцію, схвалену Громадською гуманітарною радою при Президенті України.

Голова робочої групи Валерій Бебик розкритикував проект із поправками Кабміну, заявивши, що його слід доопрацювати, повернувшись до концепції Громадської гуманітарної ради, яка, на його думку, була кращою і прогресивнішою, позаяк об'єднувала близько десяти законопроектів, розроблених раніше, а також враховувала досвід інших країн. Негативної думки про цей проект і радник президента Ганна Герман.

Телекритика


 

comments powered by Disqus