Представниці від Росії на «Євробаченні-2017» Юлії Самойловій на три роки заборонили в’їзд в Україну

Про це повідомила керівник прес-служби відомства Олена Гітлянська у Facebook.

«Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України громадянці Російської Федерації Юлії Самойловій терміном на три роки. Рішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства Україн», – повідомила вона.

За словами голови СБУ  Василя Грицака, Юлія Самойлова не лише відвідала незаконно  Крим, а й залишила «сліди в соціальних мережах, де вона висловлювалася з приводу України, її влади та взятого курсу на євроантлантичну інтеграцію».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков ввважає, за умови  якщо  Юлії Самойлової заборонять в'їзд на територію України, Росія не матиме змогу відправити на конкурс заміну, таким чином на «Євробаченні-2017» Росії не буде.

Нагадаємо, виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд сказав, що Європейська мовна спілка (ЄМС) «цілком підтримає рішення української влади» щодо участі представниці Росії Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017». Він додав, що ЄМС не втручатиметься у рішення української влади.

Перед тим Йон Ола Санд  заявляв на брифінгу  в Києві, що постійно підтримує контакти з російською делегацією і домовився з ними не відправляти в Україну на пісенний конкурс осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. За його словами, вони домовилися, щоб до складу делегації РФ входили саме ті особи, які можуть працювати  в Україні. Та Росія прийняла інше рішення. 

Зазначимо, 12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має 1-у групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку. 

Стало відомо, що 27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра» разом з Олегом Газмановим, Лолітою, гуртами «Калина folk», 5sta Family. Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство та автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав провокацією те, що Росія делегувала на «Євробачення-2017» у Київ співачку Юлію Самойлову, яка виступала в окупованій Керчі. Він вважає, що закон повинен бути один для всіх. 

11-13 березня у Києві проходила щорічна зустріч голів делегацій країн-учасниць «Євробачення-2017», де вони ознайомилися з підготовкою України до 62-го міжнародного пісенного конкурсу. На зустріч голів делегацій, яка щороку проходить у березні у місті-господарі «Євробачення», зі всіх 43 країн-учасниць не приїхала лише Росія.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus