Наказ Ганни Бичок про заборону давати інтерв’ю співробітникам НСТУ без її погодження є неадекватним – юрист

Погодження не стосується інформації, яка не може бути обмежена в доступі, про це Роман Головенко сказав у коментарі сайту «Суспільне мовлення».

«Поки це не цензура. У п. 1 є застереження, що погодження не стосується інформації, яка не може бути обмежена в доступі, а за Законом України "Про інформацію" до такої, зокрема, належать повідомлення про порушення прав людини (п. 4 ч. 4 ст. 21), а також дані про введення громадськості в оману, негативні наслідки діяльності юросіб (ст. 29)», – пояснив  Роман Головенко.

Юрист Інституту масової інформації  додав, що «сам наказ виглядає неадекватним, оскільки для такої великої структури як НСТУ з регіональними підрозділами навряд чи буде реально, щоби одна особа, тим більше керівник, погоджувала оприлюднення всієї інформації про ПАТ».

«В окремих структурах від їх імені може бути уповноваженою давати коментарі прес-служба, але це цілий підрозділ, а не одна особа. Тут треба давати оцінку пані Бичок як керівнику з точки зору її профпридатності й це мала б робити наглядова рада НСТУ», – зазначив пан Головенко.

Сайт «Суспільне мовлення» звернувся за коментарем до Ганни Бичок, та поки що не отримав відповіді.

Нагадаємо, 10 березня т.в.о. голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Ганна Бичок видала наказ про порядок розміщення інформації в ЗМІ працівниками ПАТ «НСТУ».

Цим наказом пані Бичок зобов’язала працівників НСТУ розміщувати інформацію в ЗМІ (зокрема інтерв'ю або коментарі) виключно за її погодженням. А також керуватися Положенням про конфіденційну інформацію та комерційну таємницю Національної телекомпанії України (попередниця НСТУ) і Кодексом професійної етики журналістів та інших працівників НТКУ.

Додамо, Ганна Бичок була призначена тимчасовою виконувачкою обов’язків голови правління суспільного мовника 18 січня 2017 року, за день до реєстрації ПАТ «НСТУ». Наразі пані Бичок готує фундамент для нового голови правління НСТУ, якого у квітні на конкурсі обере наглядова рада. Нещодавно вона дала велике інтерв’ю «Детектору медіа».

Фото з сайту internetnow

comments powered by Disqus