Maruv стала переможцем нацвідбору на «Євробачення-2019»
Євген Філатов сказав, що перемогла молодь. Джамала зазначила, що якщо люди проголосували за Maruv, то сподіваються, що вона гідно представить Україну. Андрій Данилко додав, що Maruv була однією з його фавориток.
Фінал нацвідбору транслювали наживо «UA: Перший», «UA: Культура», «UA: Крим», всі регіональні канали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, радіо «Промінь», СТБ, а також була онлайн-трансляція на цифрових платформах Суспільного і СТБ.
У фіналі брали участь бенд Freedom-jazz із піснею Cupidon, дует Anna-Maria з піснею My Roud, гурт Kazka з піснею Apart, співачка Maruv із піснею Siren Song, гурт Brunettes Shoot Blondes із піснею Houstonта і дует Yuko з піснею «Галина гуляла».
Результати голосування оголосив ведучий нацвідбору на «Євробачення-2019» Сергій Притула. Бали глядачів (50 %) і журі (50 %) підсумовували. За умови, якщо двоє учасників набирали однакову кількість балів, перемагав той, кому більше голосів дали глядачі за допомогою sms та мобільного додатку Telegram.
Сергій Притула у прямому ефірі зазначив, що СТБ проводить нацвідбір на замовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України – члена Європейської мовної спілки. Саме НСТУ приймає остаточне рішення щодо представництва України на «Євробаченні».
Члени журі – переможниця «Євробачення 2016» Джамала, артист, композитор, член журі шоу «Х-фактор» Андрій Данилко (його сценічний образ Вєрка Сєрдючка – учасниця «Євробачення-2007») та композитор, засновник українського гурту The Maneken, саунд-продюсер гуртів Onuka і The Elephants Євген Філатов – найбільше балів віддали дівчачому бенду Freedom-jazz, який заснувала Олена Коляденко.
За підсумками суддівського голосування 1 бал отримав дует Anna-Maria (всі троє суддів поставили по 1 балу), 2 бали – Brunettes Shoot Blondes, 3 бали – Kazka, 4 бали – Yuko, 5 балів – Maruv, 6 балів – Freedom-jazz (Джамала – 6, Євген Філатов – 6, Андрій Данилко – 4 бали).
У фіналі надійшло 167, 5 тис. унікальних голосів.
Глядачі віддали 1 бал – Yuko, 2 бали – Anna-Maria, 3 бали – Brunettes Shoot Blondes , 4 бали – Freedom-jazz, 5 балів – Kazka, 6 балів – Maruv.
Співачка Maruv (Анна Корсун) народилася у Павлограді на Дніпропетровщині. У 2014 році сольно брала участь у четвертому сезоні вокального шоу «Голос країни».У 2015 році її гурт The Pringlez змагався на конкурсі «Нова хвиля», а у 2016 році з піснею Easy to Love брав участь у національному відборі на «Євробачення». З лютого 2017 вона виступає під сценічним ім’ям Maruv.
У студентські роки вона працювала в стриптиз-клубі. Під час виступів Maruv зі своїм балетом використовують ці навики.
Відомо, що Maruv замінила у нацвідборі співачку Tayanna, яка напередодні жеребкування відмовилася від участі у нацвідборі. Співачка торік гастролювала у Росії. У першому півфіналі Сергій Притула поцікавився у Maruv гастролями у Росії. На що вона відповіла: «Кожен обирає по-своєму, як нести мир. Хтось береться до зброї, а хтось – до музики. Це мій спосіб нести мир, надихати людей, створювати настрій».
В афіші зазначено, що Maruv планує виступати у Москві 28 лютого, 5 і 6 квітня.
У фіналі Джамала запитала Maruv: «Чий Крим?», на що та відповіла, що це Україна звичайно.
Нагадаємо, «Євробачення-2019» відбудеться 14, 16 і 18 травня в Тель-Авіві (Ізраїль) у Центрі торгових ярмарок та виставок.. У конкурсі візьмуть участь 42 країни. Представник від України виступить 14 травня у першому півфіналі під номером 17. У попередні роки телеканал СТБ, який згідно з договором проводив нацвідбір, також допомагав переможцю в організаційних питаннях та фінансово взяти участь у конкурсі. Суспільний мовник і СТБ продовжили договір до 2021 року включно, проте на відміну від попередніх років СТБ не буде надавати фінансову підтримку переможцю нацвідбору на «Євробачення».
Ведучими під час конкурсу будуть дві жінки і двоє чоловіків: Бар Рафаелі, Ерез Тал, Ассі Азар, та Люсі Айоуб.
Офіційний логотип міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2019» складається з трьох сполучених між собою трикутників, які формують золоту зірку. Слоган конкурсу – «Наважся мріяти» (Dare to Dream), який символізує ключові цінності конкурсу: інтеграцію, єдність і розмаїття. В оформленні головної сцени використані трикутні форми і конструкції.