Микола Томенко прокоментував ситуацію із суспільним мовленням в Україні

Про суспільне мовлення, а також про українське радіо, інформаційну безпеку, свободу слова він розказав у чат-конференції «Телекритики».

- Миколо Володимировичу, вже не перший рік обговорюється питання суспільного мовлення в Україні. Розкажіть який, на вашу думку, має бути механізм впровадження та функціонування суспільного мовлення?

- Ще раз наголошу на своїй позиції щодо суспільного мовлення: воно можливе лише за спільної згоди президента та виконавчої гілки влади, парламенту і суспільства. Аналіз передумов засвідчує, що як мінімум до президентської виборчої кампанії планувати реалізацію цього проекту було б передчасно.

Але це не означає, що не треба цим займатися, підготовкою трансформації державних ЗМІ в суспільні. Важливо на першому етапі бодай залучити громадськість та експертів до формування програмної політики НТКУ та НРКУ через участь у наглядових радах.

Також варто надалі визначати оптимальну для України модель фінансування суспільного мовлення, як мовлення без реклами, вести відповідну експертну роботу. У справі визначення правових засад суспільного мовлення варто було б ухвалити у першому читанні будь-який із зареєстрованих законопроектів, щоб визначити, що суспільне мовлення залишається важливим пріоритетом для України.

Повна версія чат-конфренеції

comments powered by Disqus