Концерн РРТ через несплату за трансляцію припинив мовлення «UA:Перший» у Києві, Дніпрі, Одесі та інших містах

18 червня 2018 року призупинено аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» через передавачі у містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів. Постачальник послуг  Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) припинив сигнал аналогового мовлення через несплату НСТУ за трансляцію. Про це йдеться в офіційній заяві ПАТ «НСТУ».

«З квітня 2018 року грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою Суспільному, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед РРТ у сумі 75,12 млн грн. У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить лише 776 563,1 грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Урізане вдвічі фінансування не передбачає необхідних коштів на оплату трансляцій», – повідомляють в НСТУ.

На Суспільному зазначають, що для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 340 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в паспорті бюджетної програми лише 51 млн грн.

НСТУ неодноразово зверталася до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування та попереджала, що це може призвести до відключення аналогового мовлення.

«Наразі правління ПАТ "НСТУ" змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення, що спричинило призупинення аналогової трансляції телеканалу “UA:Перший”. Концерн РРТ поінформував НСТУ, що призупинення аналогової трансляції “UA:Перший” відбуватиметься щоденно з 6:00 ранку до 18:00 вечора й триватиме до моменту погашення боргу», – йдеться в офіційній заяві.

У НСТУ заявляють, що від відключення аналогових трансляцій найбільше постраждають глядачі у невеликих населених пунктах – маленьких містах та селах, адже там не представлено мережі кабельних операторів.

«До відновлення аналогового мовлення глядачі, які проживають у зазначених областях, зможуть дивитися “UA:Перший” виключно в цифровому форматі (DVB-T2), а також у кабельних телемережах та в інтернеті на офіційному сайті», – повідомляють в НСТУ.

Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 6 червня 2018 року одноголосно вирішили інформувати Кабінет Міністрів та РНБО про неприпустимість недофінансування НСТУ. Оскільки саме через брак коштів з 1 лютого була припинена трансляція першого каналу Українського радіо у середньохвильовому діапазоні  у Таранівці Харківської області та Всесвітньої служби радіо України з радіопередавального центру Луч у Миколаївській області.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

comments powered by Disqus