Хід виборів у США перекладатимуть усім світом

Корпорація суспільного мовлення (Corporation for Public Broadcasting) повідомила про надання гранту програмі News Hour  каналу PBS у $420 тис. для створення онлайн-проекту, що дозволить волонтерам перекладати події виборів–2012 на десятки мов.

Технологічну платформу для такого краудсорсінгу забезпечуватимуть неприбуткові організації Participatory Culture Foundation та Mozilla. Отже, новини про вибори, промови кандидатів та дебати завдяки онлайн-технологіям стануть доступними для різної аудиторії, це сприятиме кращому розумінню та залученню до політичного процесу.

Керівництво програми вважає, що переклад та відповідні субтитри дуже важливі для тих, хто не розуміє англійську або має проблеми зі слухом. А спільна праця ентузіастів з усього світу зробить слова кандидатів зрозумілими для кількох мільярдів читачів.

News Hour  вже двічі  використовувала подібний механізм у 2011 році: промова Барака Обами після виборів до сенату була повністю перекладена на 7 та частково на 16 мов, а його повідомлення про смерть Осами бен Ладена – на 15 мов.

Джерело: Marketwire

comments powered by Disqus