Індонезія збільшує покриття суспільних мовників

Про це 12 березня заявив міністр зв’язку та інформації країни Тіфатул Сімбіринг (Tifatul Sembiring).

Він також зазначив, що перехід на цифрове мовлення є найкращим вирішенням проблеми мережевого покриття, адже завдяки цьому канал може бути розділений на 12 частот. Це особливо актуально на острові Ява, де аналогові частоти і так перевантажені.

Сімбіринг пояснив необхідність такого кроку, навівши приклад  із сфери телекомунікацій: «Коли формат 2G стали використовувати занадто часто, почали з’являтися нові формати: 2.5G, 3G, 4G».

Сьогодні 85 країн світу вже перейшли з аналогових частот на цифрові. А індонезійська TVRI заснувала першу в країні цифрову станцію ще у грудні 2010-го. Щоправда, мовлення здійснювалося лише для чотирьох міст. А на острові Калімантан й досі широко використовуються саме аналогові частоти.

Водночас Розаріта Нікен Відіастуті (Rosarita Niken Widiastuti), президент RRI, вважає, що в Індонезії канали суспільного мовлення обов’язково повинні мати широке покриття. Адже це забезпечуватиме інформаційне охоплення багатьох регіонів та дасть національним мовникам можливість співпрацювати з місцевими органами влади.

«Місцеві уряди можуть будувати власні осередки суспільного мовлення, але муситимуть кооперуватися з Televisi Republik Indonesia та Radio Republik Indonesia. Така політика покликана заповнити білі плями», – підсумувала вона.

Джерело: Хinhuanet.com

comments powered by Disqus