«Євробачення-2017» пройде у Києві

Про це  повідомили під час брифінгу організаційного комітету з підготовки та проведення «Євробачення-2017» в Україні у Кабінеті Міністрів, який проходив 9 вересня. Телеканал «UА:Перший» транслював захід наживо.

На брифінгу були присутні представники оргкомітету, який складається з міністрів, чиновників і представників НТКУ, а також міжнародні представники.

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія заявив, що 19 голосів було за Київ, 2 – за Одесу, 1 – утримався. «Євробачення-2017» пройде в Міжнародному виставковому центрі на Лівобережній.

Два місяці на робочих засіданнях у Кабінеті Міністрів тривали дискусії, яке місто стане господарем «Євробачення-2017».  До всіх міст були питання щодо арени, а також аеропортів, готелів, безпеки, транспорту. Інтрига з кожним днем нагніталася.

Пан Нищук заявив на брифінгу, що не жалкує, що почався цей конкурс, він активізував міста.

Він розповів, що зараз Мінкульт розробляє проект культурної столиці, буде оголошувати переможців і звертати увагу на різні міста.  І це все завдяки битві міст за проведення конкурсу.

Міністр зазначив, що «мало не боксерський поєдинок відбувся між Одесою і Києвом».

Він пояснив, що Дніпро програв Києву та Одесі через те, що там був ризик із готелями. Експерти з України та від Європейської мовної спілки проводили перевірку та мали багато питань.

За його словами, Одеса була дуже приваблива. В комітету найбільше питань виникало до аеропорту, а також щодо безпеки через близькість до Придністров'я.  Так само як і Дніпро близький до лінії зіткнення. 

Нагадаємо,  на останньому етапі у битві за місто – господаря «Євробачення-2017» брали участь три міста: Київ, Дніпро та Одеса.  Переможця мали оголосити ще 24 серпня. 25 серпня генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія заявив, що у фіналі серед трьох кандидатів Дніпро не вибрали. Пізніше він додав, що вибір міста-господаря залежить не від фінансів, а від політики. Мер Києва Віталій Кличко і губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі також назвали затягування оголошення переможця заполітизованим питанням.

Як уже зазначалося, міністр культури Євген Нищук 7 вересня повідомив виданню «Інтерфакс-Україна», що якщо  «Євробачення» проведуть у Києві, то лише у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра. Раніше розглядався Палац спорту як арена для «Євробачення», де у 2005 році вже проходив конкурс. За його словами, питання тут не тільки в необхідності проведення Чемпіонату з хоккею у Палаці спорту, який заплановано на травень. Питання в тому, що дуже дорого проводити його реновацію за тим проектом, який був подано. 

В Одесі пропонували провести «Євробачення»  на футбольному стадіоні «Чорноморець».

Як уже повідомляв сайт «Суспільне мовлення», заявки на проведення конкурсу подали шість українських міст: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків і Херсон. У прямому ефірі на «UА:Першому» кожне місто презентувало свою заявку.

До фіналу конкурсу на право проведення «Євробачення-2017» вийшли три міста: Київ, Дніпро і Одеса. Інспекція, яка складалася з оргкомітету та Європейської мовної спілки, у липні провела поїздки до Одеси, Дніпра та Києва.  

Паралельно з вибором міста  – господаря «UА:Перший» і СТБ готуються до відбору учасника «Євробачення-2017» від України. Заявки можна подавати з 1 вересня. 

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, згідно з яким на проведення «Євробачення-2017» передбачено виділити кошти у розмірі не менше ніж 15 мільйонів євро.

comments powered by Disqus