Моніторинг Суспільного: Новинарі Вінницької філії догодили раднику центру самоврядування

3,3 бала з шести можливих – таку порівняно низьку оцінку рівня дотримання стандартів інформаційної журналістики здобула Вінницька філія Національної суспільної телерадіокомпанії України за результатами моніторингу, який проводить громадська організація «Детектор медіа». Аналізували новини 12-16 березня 2018 року.

Один із сорока проаналізованих сюжетів експерти моніторингу визнали таким, що має ознаки замовлення. Це матеріал про навчання голів об’єднаних територіальних громад у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Сам по собі інформаційний привід – приїзд голів громад із Чернівецької області до Вінниці – не є важливим для мешканців Вінниччини. До того ж, пояснюють експерти, «слово в сюжеті надане тільки раднику з регіонального розвитку Вінницького ЦРМС (порушення стандартів балансу думок і повноти фактів). Не зрозуміло, чому вінницького чиновника так хвилює інвестиційний клімат сусідньої області». Загалом стандарт балансу думок є одним із найпроблемніших для Вінницької філії Суспільного: з сорока проаналізованих сюжетів він дотриманий лише в сімнадцятьох. У більшості матеріалів із порушенням слово надане тільки одній особі. Прикладом може бути матеріал про агенції регіонального розвитку:

 

Коментарі тут дає лише директорка Вінницької агенції регіонального розвитку. Також поганою є ситуація з дотриманням стандарту точності подання інформації – із ним немає проблем лише в 14 матеріалах із 40.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного.

Нагадаємо, за даними моніторингу в новинах Харківської і Дніпровської філії НСТУ уникають згадок про обласну владу. В новинах Полтавської філії Суспільного з’явились два сюжети з ознаками піару  народного депутата України Сергія Капліна. А в Одеської філії кульгає оперативність новин.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

comments powered by Disqus