Моніторинг Суспільного: Запорізькі новинарі знайшли ворогів Порошенка в наметі

Моніторинг Суспільного: Запорізькі новинарі знайшли ворогів Порошенка в наметі

08:56,
20 Квітня 2018
2874

Моніторинг Суспільного: Запорізькі новинарі знайшли ворогів Порошенка в наметі

08:56,
20 Квітня 2018
2874
Моніторинг Суспільного: Запорізькі новинарі знайшли ворогів Порошенка в наметі
Моніторинг Суспільного: Запорізькі новинарі знайшли ворогів Порошенка в наметі
І не подбали про те, щоб збалансувати їхню позицію.

У 4,64 бали з шести можливих оцінили дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах Запорізької філії суспільного телерадіомовлення експерти громадської організації «Детектор медіа». Поміж матеріалів із порушеннями стандартів вони виокремили один, що має ознаки замовлення. Це повідомлення, із якого починається випуск новин 15 березня:

 

Інформаційним приводом для матеріалу стала поява намету біля Запорізької обласної державної адміністрації. «Відставки Президента та Міністра МВС вимагають 25 активістів із Запорізької області. З цією метою встановили намет біля Запорізької облдержадміністрації, де планують чергувати цілодобово до 31 березня. Мирну акцію організували на підтримку учасників наметового табору, яких поліцейські та нацгвардійці розігнали 3 березня під стінами українського уряду. Ініціаторів розгону закликають притягнути до відповідальності. Відповідну заяву надіслали до Генпрокуратури», – йдеться у повідомленні. Після цього в ефірі був продемонстрований синхрон керівника громадської організації «Український комітет по боротьбі з корупцією» Анатолія Шевченка, який підтверджує щойно сказане ведучим. Попри те, що в матеріалі йдеться про 25 активістів, у кадрі намет стоїть порожнім. Бракує бекґраунду, який пояснював би, хто  такий Анатолій Шевченко, люди, які беруть участь в акції, чим займається їхня організація. Чи постраждали вони під час розгону наметового містечка?

Творці цього повідомлення, поставленого на початок випуску, порушують стандарти повноти і точності подання інформації. Проте головною проблемою матеріалу є відсутність балансу думок, адже озвучені ведучим вимоги протестувальників (відставка президента та міністра внутрішніх справ) означають претензії до цих посадовців та передбачають коментарі якщо не самих Порошенка та Авакова, то, принаймні, їхніх прес-секретарів. Поза тим, експерти відзначають досить високий рівень дотримання стандарту балансу думок у новинах Запорізької філії НСТУ. Детальніше про це читайте незабаром у підсумковому звіті.

Нагадаємо, ГО «Детектор медіа» проводить моніторинг усіх філій НСТУ, загальнонаціональних каналів та «Українського радіо». Про те, як новинарі Суспільного у різних регіонах дотримуються стандартів журналістики читайте у рубриці «Моніторинги» сайту «Суспільне. Детектор медіа».

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду