Ера екстрасенсів. «Доброго ранку, Країно» наповнює ефір «UA: Першого» забобонами

«Перемога» компанії «Ера-Медіа», яка через суд добилася трансляції своєї програми «Доброго ранку, Країно!» в ранковому ефірі «UA: Першого», триває вже більше двох місяців. Спершу компанія Андрія Деркача намагалася пов’язати «репресії» з боку керівництва Національної суспільної телерадіокорпорації з появою в ефірі ранкового шоу Юлії Тимошенко. Можна було припустити, що час, подарований судом, «Ера» використає для політичної агітації в ефірі суспільного мовника. Адже попри те, що НСТУ рухомим рядком пояснює свою непричетність до продукту, глядачі часто не розрізняють Суспільне та «Еру».

Проте «Ера» здивувала. В ефірі панують не політики, а екстрасенси й маги.

18 липня в розмові з ведучою Тетяною Гончаровою астролог Олександр Валентинович порадив не дивитися на захід сонця. Мовляв, це шкідливо для зору, а хто сумнівається, той нехай читає «Аюрведу». Та й узагалі, краще залягти на дно до середини серпня, бо ми перебуваємо в коридорі затемнень. Ведуча констатувала: «Шановні, нічого не плануйте. Якщо навіть вам здасться, що у вас все виходить, у вас нічого виходити не буде».

Ще кілька років тому Валентинович писав людям приватні повідомлення у Фейсбуку, пропонуючи свої послуги. Пригадую, як одного разу він наполягав, що без його тлумачення майбутнього я змарную всі свої шанси. Продюсерка «Радіо Культура» Ірина Славінська теж пригадує астролога, який намагався на ній заробити. Минув час, і ось цей чоловік в ефірі суспільного телеканалу.

27 і 28 серпня, а потім 2 вересня у програмі показали сюжет про «найбільші українські святині»: Києво-Печерську, Почаївську та Свято-Успенську Святогірську лаври, де прочани зцілюються й вирішують усі проблеми за один візит. Вочевидь добір святинь — усі вони належать до православної церкви Московського патріархату — пов’язаний із релігійними вподобаннями власника «Ери» Андрія Деркача. Але ніяк не відбиває релігійного розмаїття, яке насправді існує в Україні.

Якщо немає змоги сходити до лаври, можна, наприклад, покласти гірський кришталь під подушку. Тоді снитимуться добрі сни, зміцніють зуби, й ви переможете своїх ворогів. Після цього відео парапсихолог Лариса Бомбушкар застерегла: треба знати, в кого купуєш каміння, адже їх заговорюють і зміцнюють енергією майстра.

Один із найефективніших способів не знати біди — це мати свого екстрасенса, сказала Тетяна Гончарова в ефірі 28 серпня. Вона анонсувала опитування на вулиці міста: «Чи вірите ви екстрасенсам?». Мовляв, «Ера» це зробила, «тому що ви про це нас прохали». Більшість відповідей опитаних заперечні: люди не вірять екстрасенсам і магам. Та це не зупинило ведучих: вони поговорили з «духовним практиком, наставником, засновником авторської концепції і саморозвитку» Дариною Фрей про те, як обрати духовного наставника й екстрасенса. «Щоб люди після нашого ефіру знали, куди йти», — підсумувала Тетяна Гончарова.

29 серпня нумерологиня Світлана Корченко розповіла в ефірі програми про енергетику в іменах і про те, як варто себе називати, щоб досягти успіху.

4 вересня на програму «Доброго ранку, Країно!» запросили аж двох особливих гостей. Астрологиня Людмила Халанська розповіла, коли «вирішиться питання з війною», а провідний езотерик України Сімона Бородіна — як почистити карму. Вона також порадила рецепт від безгрошів’я: берете чотири монети по 5 копійок і якщо бачите, що щось пішло не так, знаходите чотири пішохідні перехрестя й до обіду кидаєте копійки рівно на перехресті. Ті, хто візьме гроші, частину енергії дадуть вам.

Експерт в царині екстрасенсорики Дмитро Дульський 12 вересня назвав ефективніші методи: покласти в гаманець 500 грн однією купюрою, які за жодних обставин не витрачати, саме вони притягуватимуть гроші. А ще корисно у скрутні часи купити гаманець на базарі й решту залишити продавцю.

А ще ж потрібно покращувати свою карму. Про це йшлося в ефірі з біоенергетикинею та екстрасенскою Євгенією Лісіциною 9 вересня. Вона розповіла, що за допомогою чорної магії можна вбити людину, або, щонайменше, накликати перепади тиску й настрою. У домашніх умовах можна відвести легкі чари, а от з важчими треба негайно йти до майстра. Екстрасенка та ясновидиця Ільміра Дербенцева трактувала віщі сни та розповіла, яку з них можна мати користь.

10 вересня ефір був присвячений прикметам. Уже знайома нам Сімона Бородіна запевнила, що «83 % земної кулі вірять у прикмети», що «це багаторічний досвід, який зв’язаний з багатьма спостереженнями, нерозумно було б його заперечувати». «Сміх сміхом, між тим воно працює», — додала ведуча. Сімона Бородіна назвала 5 прикмет, які працюють. Серед них — якщо зранку півень охрип, то день приречений на провал і що поріг треба переступати лівою ногою, яка ближча до серця, тоді буде успіх. У цьому ж випуску етнографиня Олеся Науменко додала, що в народі вважають навпаки: коли переступити правою ногою поріг, то буде везіння.

В одному з опитувань репортерів «Доброго ранку, Країно!» жінка сказала, що на неї впливають лише магнітні бурі, і то тільки тоді, коли про них наслухається і начитається, а якщо не знає, то все гаразд. Здається, хтось дуже хоче, щоб телеглядачі, які зранку вмикають Суспільне, брали дурне до голови.

До речі, «Ера-Медіа» веде переговори з іншим каналом про виробництво ранкової програми. Тож глядачам «Еспресо» варто заздалегідь готувати карму.

comments powered by Disqus