Мусульмани претендують на частку ефіру суспільного ТБ Росії

«Росію населяють безліч народів, які сповідують іслам і створили на його основі яскраві самобутні культури, що стали невід'ємною частиною культури Росії. Сьогодні мусульмани становлять не менше 15% населення нашої країни. І ми вважаємо, що не менше 15% ефірного часу створюваного суспільного мовлення має бути відведено під передачі та фільми, присвячені різноманітним аспектам життя мусульманської громади », – йдеться в листі Анатолію Лисенко.

Равіль Гайнутдін впевнений, що без дотримання цієї умови суспільне телебачення не зможе стати каналом повноцінної інформації про життя російського суспільства.

«Наші федеральні канали не приїжджають висвітлювати наші найбільші заходи міжнародного, всеросійського плану, кажуть, що нудно, – каже заступник голови Ради муфтіїв Рушан-хазрат Аббясов. – Сподіваємося, що суспільне телебачення буде відрізнятися від них.

«Известия» зазначають, що Анатолій Лисенко поки з листом Гайнутдіна не ознайомився і вагається з відповіддю. «Мені поки нічого не приходило. Отримаю – будемо думати»,– заявив він.

Перший заступник голови комітету Державної Думи з інформаційної політики Вадим Дєньгін вважає, що для прихильників ісламу потрібно створювати окремий телеканал.

«Всі представники офіційних релігій мають право проповідувати, пропагувати, вести програми. І їм потрібно надати окремий канал в рамках ефірного телебачення. Нехай будуть православний телеканал, мусульманський, буддійський. Щоб людина мала право переключити і подивитися. Але от наскільки це доречно в рамках суспільного телебачення, треба обговорювати з суспільством, з експертами», – заявив він.

Нагадаємо, що суспільне телебачення Росії має з'явитися в ефірі 15 травня 2013 року.

Джерело: Известия

comments powered by Disqus