У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат

У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат

20:07,
13 Квітня 2021
5267

У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат

20:07,
13 Квітня 2021
5267
У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат
У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат
Розділ про корпоративну культуру частково скопійований із матеріалу видання Happy Monday.

Частина тексту програми розвитку Суспільного, поданої на конкурс кандидатом на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії Іваном Гришиним, скопійована з публікації видання Happy Monday. Збіги виявила редакція «Детектора медіа», аналізуючи програми кандидатів.

Розділ про корпоративну культуру з програми Івана Гришина, засновника телеканалу «ПравдаТУТ», частково складається із скопійованих уривків матеріалу психологині Оксани Чивуріної, опублікованого у виданні Happy Monday. Наприклад:

Іван Гришин

Оксана Чивуріна, Happy Monday

Перш за все культуру визначає поведінку лідерів. Особливо добре це помітно, коли навколо лідера формується команда однодумців, які поділяють його цінності. Але справа не тільки у тому, що керівник своєю поведінкою показує приклад і задає певний тон. Важливу роль відіграє те, як керівництво спілкується з командою і вміє слухати. Співробітники компаній мають відчувати, лідери компанії прислухаються до них. Саме наявність або відсутність відкритого діалогу між керівником і працівниками має визначальний вплив на культуру компанії.

Передусім культуру визначає поведінка лідерів. Особливо добре це помітно на ранніх етапах становлення бізнесу, коли навколо лідера формується команда однодумців, які поділяють його цінності. Та справа не лише в тому, що керівник своєю поведінкою показує приклад чи задає певний тон. Важливу роль відіграє те, як керівництво спілкується з командою і, в першу чергу, чи вміє слухати. Відповідно до звіту QultureIQ, 86% співробітників компаній із сильною культурою відчувають, що лідери компанії прислухаються до них. Схоже, що саме наявність чи відсутність відкритого діалогу між керівником і працівниками має визначальний вплив на культуру компанії.

Тому культура компанії – це не список правил, не спортивні змагання, не дрескод і не корпоративні вечірки. Все це може бути тільки відображенням культури, але не зможе замінити її там, де утворився недолік цінностей.

Тому культура компанії — це не список правил, не спортивні змагання, не дрес-код і не корпоративні вечірки. Усе це може бути лише відображенням культури, але не зможе замінити її там, де утворився брак цінностей.

Авторка тексту Оксана Чивуріна в коментарі «Детектору медіа» сказала, що не знає Івана Гришина, а уривки її тексту він використав без її відома. 

Іван Гришин каже, що про конкурс на посаду голови правління НСТУ дізнався випадково і всі документи готував самостійно упродовж двох тижнів.

«Щоб написати програму, я вивчив 200 сторінок звіт про діяльність НСТУ, європейські документи, досвід європейських країн. Це важко і зайняло багато часу», – сказав він у коментарі «Детектору суспільного мовлення».

За його словами,  плагіат – це привласнення ідеї.

«У цьому випадку я не присвоюю ідею Оксани Чивуріної, я її розділяю і буду намагатися ці думки про корпоративну культуру реалізовувати на практиці. Програма розвитку НСТУ – не наукова праця. Корпоративна культура – це невелика частина цього документу. Коли писав про корпоративну культуру, відкрив в інтернеті напевне з 10 вкладок. Ця думка повністю співпадає з моєю, я її розділяю. Якщо дасте контакти авторки, то напишу їй вибачення.

Я користувався, користуюся і буду користуватися розумними думками розумних людей. Вигадувати велосипед сенсу немає. Я намагатимуся реалізувати на практиці розумні думки найкращим чином», – розповів він.  

Нагадаємо, голосування за нового голову правління має відбутись у другій половині квітня. До конкурсу допустили тринадцятьох кандидатів.

Першу частину аналізу програм кандидатів на посаду голови правління Суспільного читайте тут.

Фото: фейсбук Івана Гришина

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду