Щодо керівництва НСТУ порушено кримінальну справу через звернення Качури

Щодо керівництва НСТУ порушено кримінальну справу через звернення Качури

17:40,
16 Грудня 2020
4890

Щодо керівництва НСТУ порушено кримінальну справу через звернення Качури

17:40,
16 Грудня 2020
4890
Щодо керівництва НСТУ порушено кримінальну справу через звернення Качури
Щодо керівництва НСТУ порушено кримінальну справу через звернення Качури
На думку народного депутата з фракції «Слуга народу» Олександра Качури, керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України і персонально голова правління НСТУ Зураб Аласанія неефективно використовували кошти.

Шевченківське управління поліції  Головного управління Національної поліції в місті Києві розпочало досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні за відомостями, викладеними зверненні народного депутата Олександра Качури.

Про це йдеться у відповіді голови Національної поліції України Ігоря Клименка про розгляд депутатського звернення в інтересах представників НСТУ. Листа Ігоря Клименка оприлюднив у соцмережах Олександр Качура.

За інформацією пана Клименка, досудове розслідування розпочато 24 листопада 2020 року. Нагляд за додержанням законів у ході проведення досудового розслідування здійснює прокурор Київської міської прокуратури №10.

Ігор Клименко не надав більш детальні відомості щодо кримінального провадження через те, що статтею 387 (Розголошення даних оперативно-розшукової діяльності досудового розслідування) Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за розголошення даних досудового розслідування.

Про те, що Олександр Качура вважає неефективним використовуванням коштів, він написав у колонці «Чому НСТУ досі не стала справжнім національним мовником України?», опублікованій на сайті «Цензор.Нет».

«Повний фінансовий "рентген" роботи суспільного мовника міститься у звіті Державної аудиторської служби, яка провела аудит НСТУ за 2014-2019 роки. Документ на 160 сторінок є ґрунтовним, суттєвим та всеохопним.

Короткий висновок щодо звіту: все дуже погано. Щороку ми з вами, як платники податків, надаємо все більше грошей НСТУ, але компанія ці кошти витрачає неефективно. Низка проблем в організації роботи спричинила не лише збитковість товариства, а й порушення та недоліки у діяльності ПАТ на суму 692 млн грн», – зазначив пан Качура.

Юристи НСТУ сказали «Детектору суспільного мовлення», що на даний час будь-яка офіційна інформація щодо порушення кримінальної справи від правоохоронних органів до АТ «НСТУ» не надходила.

За їхньою інформацією, на даний час посадові особи НСТУ до кримінальної відповідальності не притягувалися, жодній посадовій особі товариства не повідомлялося про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Також нікого з менеджерів НСТУ не викликали до слідчого або прокурора за даними фактами.

Юристи НСТУ кажуть, що не можуть повідомити про кількість кримінальних проваджень, в фабулах яких зазначено назву підприємства, «оскільки реєстр є електронною базою з обмеженим доступом, надання інформації з якої здійснюється Реєстраторами у порядку визначеному КПК України».  

Нагадаємо, народний депутат із фракції «Слуга народу» Олександр Качура зареєстрував проєкт закону №4230 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо стимулювання ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України та оптимізації її державного фінансування».

7 грудня 2020 року Олександр Качура був гостем на токшоу «Зворотний відлік». Ведуча Мирослава Барчук запитала його, що таке Суспільне, на що народний депутат не зміг відповісти. 

Фото: фейсбук-сторінка Олександра Качури

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду