Юрій Макаров відмовився читати лекції з журналістики на курсах, де половина спікерів із Росії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Юрій Макаров відмовився читати лекції з журналістики на курсах, де половина спікерів із Росії
Про те, що він відкликає свою заяву на читання лекції, Юрій Макаров написав на своїй сторінці у Facebook.
За словами пана Макарова, він уже читав лекції на цій освітній платформі лекції, починаючи з 2013 року, тому погодився і цього разу.
«Я в них уже читав два чи три рази, починаючи з 2013 року, якось незручно відмовлятися. Навіть гонорар отримав, пам'ятаю. Тисячу гривень. Але тоді я був не балуваний. Гаразд, погодили дату, трохи зсунули, я записав у каледар і забув. Мене ще хтось із друзів питав, що я там роблю, бо реклама була активна, але мені зовсім не до того було, нікольство кляте», – написав Юрій Макаров.
Після того, як Юрій Макаров ознайомився з списком спікерів, він вирішив відмовитися від лекторства на цих курсах.
«Сьогодні кілька людей пишуть і мені в лічку, і Аркадий Бабченко публікує розлогий пост. Іду на сайт, де моя пика серед не менш шанованих пик красує. Бачу, що серед 22 лекторів рівно половина – запрошені з братнього запорєбріка», – зазначив пан Макаров.
Юрій Макаров додав, що серед лекторів із Росії немає політичних журналістів, але не розуміє, чого може навчити українського новачка фахівець із країни, де журналістику поховано.
«Самі лише міцні професіонали: Яндекс, Рамблер, l'Officiel Homme, Вечерний Ургант etc. 11 російських журналістів та копірайтерів, цілий десант учителів, блін! Можливо, вони щось уміють. Я навіть переконаний, що вміють. Але я, коли мені доводиться повчати молодь, передусім намагаюся донести, що головний інструмент журналіста – особистість. Тобто світогляд, цінності, переконання, принципи, а також, безумовно, освіченість. А вже потім уміння складати слова в речення. Чого може навчити українського новачка фахівець із країни, де журналістику поховано разом з іншими непевними паростками колись, дуже коротко, умовно нормального суспільства?», – зазначив він.
Юрій Макаров зізнався, що теж років 20 тому читав із заздрістю «Коммерсантъ», «Огонёк» і «Газету.ру», дивився НТВ та «Пєрвий».
«Потім не стало чого читати й дивитися, а тепер, перепрошую, на шостому році війни кликати варягів по науку? Я вже не кажу про те, що за цей час перетворився на відчутного русофоба – мені можна, це як єврею дозволено розповідати єврейські анекдоти. Тим більше опинитися в такому товаристві, ізвінітє. Я нікого не засуджую з колег, кожен вирішує за себе. Але я свою згоду, Dmitry Raimov, відкликаю», – додав Юрій Макаров.
Засновник «Свободная. Образовательная платформа» Дмитро Раімов зазначив у коментарях, що у попередні роки склад викладачів був той самий, і тоді Юрій Макаров читав лекції.
«Просто зараз ви навіть не обговоривши зі мною вирішили хайпонуть… Більшість із «расейських» живуть і працюють довгі роки в Україні. Ви б перед лекцією про фейки самі б вертфікували дописи і інформацію, а не хайпували», – написав у коментарях Дмитро Раімов.
На що Юрій Макаров відповів: «Тоді не цікавився. Тоді у Вас не було такої реклами, шкода, можливо, я би відреагував і раніше».
Нагадаємо, Юрій Макаров – журналіст, телеведучий, документаліст, письменник, медіаменеджер. Ще до створення Суспільного у 2008—2010 роках на Першому національному каналі був ведучим програми «Культурний фронт». З 2015 року на «UA: Першому» веде ток-шоу «Війна і мир» разом із Євгеном Степаненком, у 2019 році програма перейшла на радіо «Культура». У 2016-2017 роках — директор ТО документальних фільмів Національній телерадіокомпанії України (НТКУ). У 2017—2019 роках був членом правління НСТУ, відповідав за просвітницький напрям. Після зміни структури став головним редактором телебачення Суспільного мовника, наразі знімає документальний серіал про Донбас.
У грудні 2019 року Юрій Макаров став головою Комітету Шевченківської премії.