На Суспільному обговорюють проєкт «Кодексу етики» про користування соцмережами та взаємодію з колегами
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На Суспільному обговорюють проєкт «Кодексу етики» про користування соцмережами та взаємодію з колегами
За основу проєкту взяли кодекс для працівників ВВС, повідомляють на сайті «UA: Суспільне мовлення».
«Документ складається з двох великих частин: внутрішня й зовнішня комунікація — і містить такі розділи: захист прав людини; взаємодія з працівниками; захист інформації та персональних даних; протидія корупції та відмиванню доходів; конфлікт інтересів; взаємодія з органами державної влади; користування соцмережами; участь у громадському житті; подарунки та гостинність і взаємодія з діловими партнерами», – йдеться у повідомленні.
Під час презентації проєкту працівники Суспільного схвально відгукнулися про «Кодекс етики».
Зокреми, продюсер «UA: Радіо Промінь» Максим Яковенко вважає, що запровадження етичного кодексу — правильна ідея.
«В будь-якій великій компанії існують питання, пов’язані з корпоративною етикою — комерційні таємниці, норми поведінки в публічному просторі, соцмережах тощо. Якщо ти належиш до компанії з високими етичними стандартами, як Суспільний мовник, то як його працівник маєш відповідати цим стандартам», — сказав він.
PR-директорка НСТУ Вікторія Сидоренко у коментарі «Детектору медіа» пояснила, що наразі це не документ, а лише проєкт, який будуть і надалі обговорювати з колективом,докладно з кожним підрозділом, приймати пропозиції та доопрацьовувати, в тому числі приймати пропозиції щодо санкцій.
За її словами, працівники Суспільного формують враження про компанію і можуть впливати на її репутацію участю в акціях та масових заходах, публічними виступами, коментарями іншим ЗМІ, веденням особистих сторінок у соцмережах тощо.
Вікторія Сидоренко зазначила, що коли «Кодекс етики» буде прийнятий, тоді пряме посилання і обов’язок дотримуватись буде закладено в посадовій інструкції людини.
Нагадаємо, у грудні 2018 року НСТУ підписала Кодекс етики українського журналіста. Кодекс етики українського журналіста ухвалений 2002 року на З’їзді журналістів-підписантів Кодексу, останні зміни внесено 2013 року. Кодекс затверджено 12 грудня 2013 року на пленумі Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та місяцем раніше – рішенням Комітету Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).