НСТУ проведе дебати у студії 19 квітня, навіть якщо кандидати у президенти не прийдуть – Аласанія та ЦВК

НСТУ проведе дебати у студії 19 квітня, навіть якщо кандидати у президенти не прийдуть – Аласанія та ЦВК

12:31,
9 Квітня 2019
3439

НСТУ проведе дебати у студії 19 квітня, навіть якщо кандидати у президенти не прийдуть – Аласанія та ЦВК

12:31,
9 Квітня 2019
3439
НСТУ проведе дебати у студії 19 квітня, навіть якщо кандидати у президенти не прийдуть – Аласанія та ЦВК
НСТУ проведе дебати у студії 19 квітня, навіть якщо кандидати у президенти не прийдуть – Аласанія та ЦВК
Національна суспільна телерадіокомпанія України проведе офіційні дебати у студії Суспільного мовника між кандидатами на пост президента України перед днем тиші 19 квітня о 20: 00. Кандидати на пост президента мають виконувати закон, вважають у ЦВК.

Про це сказали голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Тетяна Сліпачук та голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія під час прес-конференції 9 квітня.

«ЦВК виділить кошти, НСТУ підготує студію. Будемо чекати кандидатів», –  сказала Тетяна Сліпачук і додала, що формат дебатів прописаний у постанові ЦВК  від 5 травня 2014 року № 472, її не будуть змінювати. Згідно з законом про вибори Президента та постановою ЦВК дебати мають відбутися у студії Суспільного 19 квітня, «все інше за бажанням» самих кандидатів.

Вона пояснила, що якщо один чи два кандидати не з’являться, то о 20: 00 на екрані Суспільного та в радіоефірі буде бігова стрічка: «Вибачте, кандидат на пост Президента України – прізвище, імена, по батькові – не з’явився у студії для участі у теледебатах».

Зураб Аласанія додав, що вартість 60 хвилин теледебатів у студії Суспільного без ПДВ – 5 млн 767 тис. грн. Якщо на дебати прийде один кандидат на пост президента, він зможе використати весь час. Голова поавління НСТУ має сумніви, чи кандидати у президенти встигнуть взяти участь одночасно в неофіційних дебатах на НСК «Олімпійський», які хочуть розпочати о 19: 00 за рахунок виборчих фондів і о 20: 00 приїхати у студію телецентру на Суспільне на вул. Іллєнка, 42. «О 20: 00 19 квітня ми зобов’язані почати дебати у студії Суспільного», – підкреслив він.  

Тетяна Сліпачук зазначила, що наразі не передбачено покарання для кандидатів у президенти, які не візьмуть участь у дебатах на Суспільному, оплаченому з державного бюджету. «Покарань не буде, окрім морального відношення виборців», – пояснила вона.

У постанові ЦВК описано формат дебатів:

«9. Теледебати починаються із представлення ведучим учасників теледебатів у алфавітному порядку їх прізвищ.

Після представлення учасників теледебатів їм по черзі надається до п’яти хвилин кожному на вступне слово. Не використаний учасником теледебатів у повному обсязі час для вступного слова не додається до ефірного часу, виділеного для завершального виступу цього учасника теледебатів.

Після вступних виступів учасників теледебатів між ними розпочинається дискусія, на яку виділяється 36 хвилин безперервного ефірного часу.

Тривалість завершального виступу учасника теледебатів становить не більше п’яти хвилин ефірного часу.

Решта часу (сумарно 4 хвилини) використовується ведучим теледебатів для представлення учасників та коригування паритетного використання ними наданого їм часу.

Після завершальних виступів учасники теледебатів можуть обмінятися репліками тривалістю не більше 30 секунд за наявності ефірного часу.

10. Під час дискусії кандидати по черзі ставлять один одному запитання та відповідають на них. Перше запитання ставить кандидат, який за результатами жеребкування, проведеного до початку теледебатів, дістав право виступити першим.

Тривалість запитання повинна становити не більше однієї хвилини, тривалість відповіді - не більше трьох хвилин.

Ведучий теледебатів протягом програми періодично повідомляє учасникам теледебатів про кількість повних хвилин ефірного часу, що залишилася до кінця теледебатів.

Дискусія завершується, коли до закінчення 60-хвилинного ефірного часу теледебатів залишається десять хвилин.

Після завершення дискусії ведучий почергово надає учасникам час для завершальних виступів.

11. Ведучого теледебатів визначає Національна суспільна телерадіокомпанія України.

Ведучий теледебатів (за допомогою відповідних технічних засобів) стежить за дотриманням установленого цим Порядком часового регламенту проведення теледебатів, представляє кандидатів, надає їм слово в межах відведеного часу.

Ведучий теледебатів не повинен:

- виявляти упередженість та надавати перевагу одному з кандидатів;

- припускатися висловлювань, що можуть бути сприйняті як агітаційні, коментувати або оцінювати висловлювання кандидатів».

Як писав «Детектор медіа», 7 квітня кандидат у президенти та чинний президент України Петро Порошенко закликав іншого кандидата Володимира Зеленського прийти на дебати на НСК «Олімпійський» 14 квітня.

Пізніше Володимир Зеленський заявив, що прийде на дебати на НСК «Олімпійський» 19 квітня.

8 квітня голова фракції БПП у Верховній Раді Артур Герасимов заявив, що Петро Порошенко згодний на дебати у будь-який день, зокрема і 19 квітня, як пропонував інший кандидат у президенти Володимир Зеленський.

У цей день штаб Зеленського і Суспільне не домовилися про дебати у студії, представники кандидата у президенти сказали, що хочуть, аби дебати відбулися на НСК «Олімпійський». 

Команда Володимира Зеленського готова оплатити половину вартості. Іншу частину, на її думку, мав би оплатити штаб кандидата у президенти Петра Порошенка.

Петро Порошенко заявив, що візьме участь у дебатах і 14 квітня, і 19 квітня. Для нього дебати не є шоу, але він не хоче, щоб  45-мільйонна країна купувала кота в мішку, голосувала за віртуальну людину, яку вона бачить лише по телебаченню і з фільмів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду