EBU стурбована законопроектом про «20 депутатських хвилин» на Суспільному мовленні

EBU стурбована законопроектом про «20 депутатських хвилин» на Суспільному мовленні

17:07,
16 Квітня 2018
1936

EBU стурбована законопроектом про «20 депутатських хвилин» на Суспільному мовленні

17:07,
16 Квітня 2018
1936
EBU стурбована законопроектом про «20 депутатських хвилин» на Суспільному мовленні
EBU стурбована законопроектом про «20 депутатських хвилин» на Суспільному мовленні
Законодавчі зміни погрожують незалежності українському суспільному мовнику, вважають в EBU.

Європейська мовна спілка (EBU) сильно стурбована запропонованою поправкою до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», яка загрожує редакційній незалежності суспільного мовлення. Про це йдеться на сайті EBU.

Зокрема зазначається, що стаття 18 проекту закону «Про зміни до закону» зобов’язує суспільного мовника UA:Перший «висвітлювати діяльність виконавчої гілки влади, інших державних органів, місцевих органів самоврядування або їхніх офіційних представників, визначених іншими законами».

«Якщо він буде прийнятий, це означатиме, що UA:Перший буде зобов’язаний надавати ефір кожному члену парламенту (20 хвилин в місяць на державних або профінансованих каналах) разом з іншими можливими вимогами, які можуть бути визначені пізнішими законами. Поточна редакція Закону «Про суспільне мовлення» виключає такі зобов’язання, залишаючи на розсуд мовника», – кажуть в EBU.

На їх думку, пропозиція суперечить міжнародним стандартам щодо незалежності суспільних мовників, визначених Радою Європи та ЄМС. Рекомендація Ради Європи №(96)10 про гарантії незалежності суспільних мовників декларує, що «правові рамки, які регулюють організації суспільного мовлення, чітко визначають їхню редакційну незалежність та інституційну автономію, особливо в таких сферах, як редагування та подання новин та програм про поточні справи». У ній також зазначено, що «випадки, коли суспільних мовників можуть змушувати передавати офіційні заяви, декларації або повідомлення, або повідомляти про діяльність чи рішення владних органів, або надати ефір таким органам, мають бути обмежені винятковими обставинами, чітко описаними в законах або нормативних актах».

ЄМС закликає український парламент відхилити прийняття цієї статті. Вона ставить під загрозу незалежність ПАТ «НСТУ» та може пустити під укіс розпочату реформу.

ЄМС розмістить офіційне попередження на платформі РЄ для промоції захисту журналістики та безпеки журналістів.

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року на порядок денний Верховної Ради може бути винесений законопроект авторства Максима Бурбака та Миколи Федорука №6681 “Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення України" (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в ЗМІ)”. Положення цього законопроекту протирічать стандартам Ради Європи щодо гарантій редакційної незалежності суспільного телерадіомовлення, Україна зобов’язалася дотримуватися.

Фото: http://mediasat.info

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду