Урядова фінансова гарантія 15 млн євро для «Євробачення-2017» залишається заарештованою до нового рішення суду
Урядова фінансова гарантія 15 млн євро для «Євробачення-2017» залишається заарештованою до нового рішення суду
До вирішення судом вищевказаної справи, кошти фінансової гарантії, перераховані для забезпечення виконання умов договору стосовно проведення у 2017 році в Україні пісенного конкурсу «Євробачення», є арештованими та не можуть бути стягнуті на користь третіх осіб. Цю інформацію сайту «Суспільне мовлення» підтвердили в юридичному департаменті ПАТ «НСТУ».
«У жовтні 2017 року суд міста Женева розглянув звернення НСТУ щодо зняття арешту з коштів фінансової гарантії, які були заморожені за заявою «Євроньюз». Ми отримали це рішення уже в січні 2018-го. На жаль, Женевський суд не зняв арешту з коштів НСТУ, оскільки за швейцарським законодавством є підстави для такого арешту, а саме рішення українського суду, яке вступило у силу. Проте, Женевський суд окремо наголосив у своєму рішенні, що до його повноважень не належить вирішувати, хто є власником арештованих коштів, тому при прийнятті рішення суд виходив з того, що кошти належать НСТУ», – сказала у коментарі сайту «Суспільне мовлення» член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк.
Тому, за її словами, питання визначення власника коштів тепер буде вирішуватися в іншому, окремому судовому провадженні. Це провадження уже розпочато за зверненням держави Україна до Женевського управління зі стягнення боргів. Таким чином до моменту прийняття рішення судом про те, хто є власником коштів; фінансова гарантія залишається заарештованою і не може стягуватись на користь інших осіб.
Нагадаємо, кошти фінансової гарантії були перераховані НСТУ для виконання умов договору з ЄМС щодо проведення у 2017 році в Україні пісенного конкурсу «Євробачення» і перебували на банківському рахунку Європейської мовної спілки. Компанія «Євроньюз» скористалась особливостями швейцарського законодавства і рішенням українського суду аби накласти арешт на ці кошти і таким чином рахунки виявились замороженими.
«Нині НСТУ та Міністерство юстиції України роблять все можливе, щоб повернути ці кошти. Оскільки Суспільне, на жаль, будується на базі колишньої державної компанії, то ми змушені тепер вирішувати накопичені за роки юридичні проблеми. Цей договір, за яким український суд стягнув заборгованість, було укладено ще в 2010 році. Це не єдиний проблемний договір, де компанія підписувалась на абсолютно невигідні для себе умови і вступала у дивні зобов’язання. Сьогодні ми змушені з цим розбиратися», – зазначила член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк.
Нагадаємо, 5 травня креативний директор «Євробачення-2017», театральний режисер та продюсер Сергій Проскурня повідомив, у Женевському банку лежить 15 мільйонів євро страхових, які виділив уряд України. Ці кошти Європейська мовна спілка тримає для того, щоб, можливо, Україні через «Євробачення-2017» зробити зауваження.
15 червня стало відомо, що 15 млн євро страхових, які виділив уряд України у випадку можливих зауважень від Європейської спілки мовників щодо «Євробачення-2017», заморожені на рахунку в Женевському банку. Ці кошти заблоковані на підставі рішення українського суду по справі «Євроньюз. Відтоді тривав судовий процес.
19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн. Суд триває з травня 2015 року.
У липні 2017 року Міністерство юстиції України підключилося до процесу повернення в Україну 15 млн євро гарантій за проведення «Євробачення-2017».