Приватизація португальського суспільного мовника відкладається на невизначений термін

У офіційному зверненні інших комерційних мовників, що нині діють на території Португалії, йдеться по те, що рекламний ринок країни недостатньо великий для іншого конкурента, яким може стати приватизоване суспільне ТБ.

Нагадаємо, що наразі реклама на каналах суспільного мовлення заборонена, тому він не претендує на конкурентне місце в цій сфері. Зважаючи на скрутне становище суспільного мовлення в країні, як варіант скорочення витрат влада обрала приватизацію одного каналу суспільного мовлення та ліквідацію іншого.

Політики вирішили зекономити щонайменше €240 млн, які щорічно йшли на утримання телекомпанії RTP (Rádio e Televisão de Portugal), віддавши її у приватні руки. А канал RTP2, який сьогодні менш спрямований на мейнстрім та пропонує інтелектуальний контент, в рамках такої реорганізації взагалі обіцяли ліквідовати.

У відповідь на звернення приватних мовників, помічник прем’єр-міністра Португалії Мігель Рельвас (Miguel Relvas) запевнив їх, що запланованована приватизація всієї корпорації Radiotelevisao Portuguesa або її частини все одно відбудеться, однак буде проходити в «більш відповідний час».

Найбільші претензії надійшли від приватних каналів TVI та S.I.C, які зазначили, що виступають проти приватизації, оскільки економічний спад у країні і так скоротив їхні доходи від реклами.

Більшість експертів вважає приватизацію не найкращим виходом для вирішення фінансових проблем суспільного мовлення, інші зауважують, що приватизація суспільного мовника буде незаконною та суперечитиме положенням конституції країни.

Джерело: Salon

comments powered by Disqus