Японський суспільний мовник запускатиме UHDTV-канал у 2016 році

Міністерство внутрішніх справ і комунікацій Японії опублікувало офіційний графік переведення країни на телемовлення у форматі надвисокої роздільної здатності – умовно 4K і 8K, що дорівнює відповідно 3840×2160 і 7680×4320 пікселів. Хоча про орієнтовний план впровадження уже повідомлялося.

Японія планує стати першою в світі країною, що впровадить технологію Ultra HD. Перехід на телемовлення в якому (4K) завершиться у липні 2014 року, а у 2016 році відбудеться пробний запуск телеканалів у форматі 8K. Супутникове телемовлення NHK у форматі 8K планується почати до Олімпійських ігор 2020 року. Згодом на UHDTV будуть переведені і наземні трансляційні станції.

Міністерство має намір стимулювати попит на нові телевізори надвисокої роздільної здатності, екрани яких мають в чотири рази (4К) і в шістнадцять разів (8К) більше пікселів, ніж звичайні. Також нагадаємо, що нещодавно науковий центр NHK представив спеціальну камеру Super Hi-Vision, що дозволяє знімати та транслювати в режимі реального часу відео надвисокої якості.

Джерело: HDTV.ru

comments powered by Disqus