В ефір Суспільного мовника Франції хотіли повернути рекламу після 20:00

Про це йдеться на сайті france24.

Із 2009 року з інціативи тодішнього президента Франції Ніколя Саркозі на суспільному мовнику France Télévision заборонена реклама після 20:00.

На початку жовтня 2019 року Державна рада Франції запропонувала скасувати цю заборону і повернути рекламу під час трансляції спортивних заходів. Це мало би дозволити суспільному мовнику сплачувати за придбання прав на спортивні трансляції в умовах скорочення фінансування та посилення конкуренції з боку комерційних мовників.

Міністр культури Франції Франк Рістер виступив проти цієї пропозиції. За його словами, міністерство не хоче повертати рекламу після 20:00 в ефіри суспільного телебачення і радіо. Він назвав достатнім дозволене спонсорство.

Майбутній закон про аудіовізуальні медіа, прийняття якого очікується наприкінці листопада, передбачатиме «розділені екрани» для трансляції рекламних повідомлень без переривання спортивних подій.

Франк Рістер пояснив, що радіослухачі та телеглядачі не пропускатимуть шматок спортивних трансляцій, реклама буде вбудованою в екран.

«Все це буде зроблено за погодженням між телеканалами та спортивними федераціями», – сказав він.

Нагадаємо, у Франції бюджет суспільного мовника складається з абонентської плати (фактично частини податку на доходи фізосіб) та доходів від реклами. 

У 2009 році тодішній президент Франції Ніколя Саркозі заборонив рекламу на суспільному мовнику після 20 години. Це дуже негативно позначилося на фінансовому становищу мовника, який втратив $70 млн потенційного річного прибутку. Уряд намагався компенсувати дефіцит бюджету грантами, але це не допомогло. Мовнику довелося вдатися до масштабних скорочень і закриття програм.

Також Ніколя Саркозі підписав указ, згідно з яким суспільний мовник мав би бути звільнений від реклами між 18 і 20 годинами, а згодом і вдень. Указ мав вступити в силу з січня 2016 року. Та верхня палата парламенту Франції проголосувала за зміни у законодавство, згідно з якими плани щодо подальшого обмеження реклами на France Televisions було скасовано.

Керівник France Televisions Ремі Пфлімлен (Remy Pflimlin) намагався добитися від нового уряду скасування заборони на рекламу у прайм-тайм, додаткове позбавлення мовника денних рекламних слотів означало б втрату ще близько $475 млн потенційного річного прибутку.

Фото: сайт 20minutes

comments powered by Disqus