Суспільний мовник Туреччини продовжить бойкот «Євробачення» через бородатого австрійця у спідниці

hurriyet.com.tr

Про це він сказав під час зустрічі зі студентами університету ім. Ібн Хальдун у Стамбулі, йдеться на сайті escxtra.com.

«Ми не розглядаємо приєднання до конкурсу. У нас є причини, серед яких система голосування. Будучи суспільним мовником, ми також не можемо транслювати конкурс в прямому ефірі о 21.00, коли діти ще не сплять і залишаються біля екранів, когось на зразок бородатого австрійця, який носить спідницю і заперечує стать та каже, що є одночасно чоловіком і жінкою», – заявив керівник TRT.

У 2014 році «Євробачення» виграла драг-квін Кончіта Вурст (справжнє ім’я співака Томас Нойвірт) з Австрії, яка виконала пісню Rise Like a Phoenix.  

Ібрагім Ерен зазначив, що Європейська мовна спілка (ЄМС) «відхилилася від власних цінностей» і через це деякі країни відмовляються від участі у конкурсі. Він вважає, що у ЄМС панує «ментальний хаос», пов'язаний з керівництвом. «Якщо вони зможуть це виправити, ми знову можемо приєднатися до Євробачення», – додав Ібрагім Ерен.

Туреччина не бере участі у «Євробаченні» з 2013 року, протестуючи проти змін голосування на конкурсі. До того телеглядачі могли голосувати протягом усього конкурсу, а в 2012 році ввели правило, що телеглядачі можуть голосувати протягом 10 хв після закінчення шоу.

Туреччина протестувала проти правила «Великої п'ятірки», яке дозволяє Іспанії, Італії, Великобританії, Франції і Німеччині автоматично проходити у фінал, а також проти голосування 50/50 від журі і глядачів.

У 2017 році турецька рок-група Manga сказала, що можливо представлятиме Туреччину на «Євробаченні-2018» у Лісабоні.  Тоді віце-прем'єр Туреччини Бекір Боздаг спростував їх заяву.

Цього року Туреччина вперше заявила про бойкот, пов'язаний з виступом Кончіти Вурст і загрозою моральних цінностей турецькому суспільству.

comments powered by Disqus