Депутати ввірвалися у телецентр суспільного мовника Угорщини з метою вийти в прямий ефір

Депутати ввірвалися у телецентр суспільного мовника Угорщини з метою вийти в прямий ефір

15:30,
18 Грудня 2018
2589

Депутати ввірвалися у телецентр суспільного мовника Угорщини з метою вийти в прямий ефір

15:30,
18 Грудня 2018
2589
Депутати ввірвалися у телецентр суспільного мовника Угорщини з метою вийти в прямий ефір
Депутати ввірвалися у телецентр суспільного мовника Угорщини з метою вийти в прямий ефір
Група опозиційних депутатів Угорщини прорвалася у телецентр суспільного мовника MTVA (M1, M2, М3, M4, M5, Duna1, Duna World) у Будапешті з метою перервати прямий ефір для того, щоб зачитати петицію з вимогами активістів.

Про це йдеться на сайті суспільного мовника hirado.hu та у випуску новин  за 17 грудня на каналі M1.

Депутати ввірвалися у телецентр вночі 16 грудня, відмовилися покидати приміщення і залишилися в одній із кімнат на ніч, лише зранку 17 грудня їх звідти вивели.

Даніель Папп

Гендиректор MTVA (Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap) Даніель Папп розповів, що депутати зловживали своїми повноваженнями, оскільки вони не просто ввірвалися у телецентр, а також хотіли зайти у студію, звідки ведеться прямий ефір і куди згідно з законом заборонено заходити без відповідного дозволу.

Фото депутатки Szél Bernadett, Фейсбук

За його словами, депутати намагалися перервати трансляцію та, застосувавши насильство, ввійти у студію, щоб в ефірі зачитати звернення учасників антиурядових протестів. У петиції зазначено 5 вимог, серед яких скасування законодавства про працю та політику, так званого «закону про рабство» (збільшує кількість допустимих понаднормових годин з 250 до 400 на рік), зменшення понаднормового часу роботи для поліції, вимога незалежного правосуддя та чесних ЗМІ.

Масові протести в Угорщині активізувалися після того, як 12 грудня парламент ухвалив зміни до трудового законодавства. Запропонований партією прем'єр-міністра Віктора Орбана «Фідес» (Fidesz) закон, які критики називають «законом про рабство», передбачає збільшення максимальної кількості понаднормових годин роботи на рік з нинішніх 250 до 400, повідомляє Deutsche Welle. 

16 грудня у Будапешті проходив багатотисячний пікет, організований опозиційними партіями і профспілками. Під вечір учасники акції пікетували телецентр MTVA. Протестувальники кидали димові шашки у поліцію та телецентр. Поліція застосувала у відповідь сльозогінний газ. 

 

У понеділок, 17 грудня, один із депутатів влаштував сутичку зі Службою безпеки у телецентрі. У MTVA зазначили, що внаслідок цього постраждав один охоронець. Депутата силою вивели з телецентру, хоча це суперечить закону, згідно з яким у нього є депутатську недоторканість.

«Цю акцію, безумовно, відхилено від імені MTVA», –  сказав генеральний директор мовника.

Скріншот новин на M1

Парламентарі відмовилися покидати телецентр, вони залишалися там ночувати і стрімили у Фейсбуку. Зокрема, Бернадетт Шель цілу ніч постила відео  у Фейсбуку.

Облога телецентру, скріншот новин на M1

У MTVA подали заяву у поліцію на опозиційних депутатів за незаконне вривання у будівлю та погрози.

«Опозиційні політики намагалися "шантажувати" MTVA, що якщо вони не задовольняють своє бажання, то з вулиці «ввійдуть» тисячі гнівих людей», – повідомяє сайт hirado.hu.

Вночі парламентарі влашували фальшиву пожежу, щоб прорватися у студію, однак їм це не вдалося. Зранку після чергової спроби зайти у студію, депутатів вивели з телецентру.

Опозиційні депутати вважають, що телеканали та радіостанції, що входять у MTVA, та які з 2002 року фінансує уряд за допомогою прямих платежів, висвітлюють позицію партії прем'єр-міністра та уряду, відповідно суспільний мовник втратив свій характер та незалежність. До 2002 року суспільний мовник Угорщини фінансувався за рахунок телевізійних ліцензійних зборів, що стягувалися з власників телевізорів. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
mediaklikk.hu
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду