Катерина Яковленко обійняла посаду головної редакторки сайту «Суспільне Культура»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Катерина Яковленко обійняла посаду головної редакторки сайту «Суспільне Культура»
Журналістка та дослідниця сучасного мистецтва Катерина Яковленко обійняла посаду головної редакторки сайту «Суспільне Культура». Разом із шеф-редактором сайту «Суспільне Культура» Євгеном Морі вона приєдналась до керування редакцією діджитал культури.
Посадові обов’язки Яковленко виконує з 23 січня, повідомили на Суспільному.
«Свої перші місяці роботи я бачу більш експериментальними у плані форматів і тем. Я б хотіла підтримувати цю роботу і проводити спеціальні покази на сайті. Але це лише один з напрямів», — сказала вона.
Вона вважає важливою і цінною роботу колег, зокрема цінними є документальні фільми та спецпроєкти.
«Шеф-редактор сайту Суспільне Культура Євген Морі за майже рік існування платформи зробив дуже багато: сайт розвинувся, з’являлись цікаві матеріали, зокрема з історії української культури. Я вважаю, що це один з найсильніших фокусів, який ми можемо розвивати у співпраці з іншими відділами, зокрема діджитал-департаментом. Наприклад, спільно з нашими колегами ми запускаємо рубрику для дітей та батьків. Ми лише щойно почали роботу, але можу сказати, що загалом дуже натхненна майбутньою співпрацею з колегами», – розповіла Катерина Яковленко.
Вона бачить сайт «Суспільне Культура» «як місце, яке вибудовуватиме місточки між історією та сучасною культурою, показуючи що сучасна культура не росте на порожньому полі, а є частиною тяглого процесу».
Катерина Яковленко здобула освіту за програмою журналістики у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса (магістр журналістики та медіазнавства). Має десятирічний досвід роботи — від кореспондентки газети «День» у Донецькій області й заступниці вебредактора газети «День» до кураторки публічних програм у PinchukArtCentre. 2022 року Катерина стала стипендіаткою програми Школи славістики та східноєвропейських студій Лондонського університетського коледжу (UCL SSEES) у Лондоні (Великобританія). З 2015 року Катерина стажувалась за програмою Карнеґі у Нью-Йоркському університеті (США); за програмою «Україна у діалозі з Європою» в Інституті гуманітарних досліджень у Відні; також була стипендіаткою Програми імені Фулбрайта у Науковому товаристві імені Шевченка в Нью-Йорку. Серед публікацій Катерини книга «Чому в українському мистецтві є великі художниці» (2019), «Кураторський посібник» (2020), спеціальний випуск про українське мистецтво «Ейфорія та втома: українське мистецтво після 2014 року» польського журналу Obieg (у співавторстві з Тетяною Кочубінською) тощо.
Фото: Нікіта Мікєнзін, Суспільне