Сайт Суспільного вибачився за сексизм у новині про антарктичну експедицію

Сайт Суспільного вибачився за сексизм у новині про антарктичну експедицію

18:20,
6 Квітня 2021
7174

Сайт Суспільного вибачився за сексизм у новині про антарктичну експедицію

18:20,
6 Квітня 2021
7174
Сайт Суспільного вибачився за сексизм у новині про антарктичну експедицію
Сайт Суспільного вибачився за сексизм у новині про антарктичну експедицію
На Суспільному написали у новині, що в Антарктиді біологу з Харкова допомагатиме єдина жінка у команді. Насправді у кожного з науковців своя індивідуальна програма. Редакторка виправила помилку після зауваження у соцмережі.

На сайті «Суспільне Новини» виправили новину про антарктичну експедицію після зауваження директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого про сексистське формулювання.

Євген Дикий звернув увагу, що в новині на сайті Суспільне Новини» допустили сексистське формулювання про учасницю антарктичної експедиції. На Суспільному через недогляд вирішили, в Антарктиді біологу з Харкова допомагатиме єдина жінка у команді.

«Що таке гендерні стереотипи та наскільки вони живучі в нашому суспільстві? Ось свіжий приклад. Ми вчора поширили новину про відправку 26-ї української експедиції. До новини додавалась інфографіка з інфою про учасників експедиції. Оригінал можете подивитись у нас на сторінці – однакова інфа про кожного учасника. А далі медіа як водиться переповіли кожний на свій лад, і от на Суспільному я з цікавістю дізнаюсь, що (цитата) "Живі організми в Антарктиді вивчатиме 29-річний біолог з Харкова ***. Йому допомагатиме єдина жінка у команді — біологиня Оксана Савенко, яке вже вдруге їде на зимівлю". Камон?! Что ето? Ми ніде ні словом не писали, хто кому допомагатиме. Якщо когось цікавить – у кожного з науковців своя індивідуальна програма і ті завдання, за які він відповідає персонально, а допомагають в Антарктиді всім колективом кожному із колег, така там полярна етика», – написав Євген Дикий на своїй  сторінці у Facebook.

За його словами, Оксана Савенко зимуватиме в Антарктиді не вперше і «було б логічно припустити що якраз вона навчатиме колег-першоразників, а не "допомагатиме" їм».

«Але ж досвідчена колега – дівчинка, отже за визначенням здатна лише "допомагати" та бути "вєдомою", так, Суспільне?..», – зауважив Євген Дикий.

На цей пост відреагувала редакторка сайту «Суспільне Новини» з Харкова і написала Євгену Дикому повідомлення з вибаченнями за недогляд і допущену у новині помилку.

«Ні на хвилину не сумніваюсь, що авторка поста не мала на увазі нічого поганого - навпаки, звернув увагу на новину саме тому, що це сидить "на підкорці" і навіть не помічається. Отже вчимось, вчимось, вчимось...», – додав Євген Дикий.

Після цього на сайті «Суспільне Новини» прибрали з тексту згадане формулювання. Тепер в новині про єдину учасницю експедиції повідомляють так: «У команді — біолог Антон Пуговкін та біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала)».

Фото: сайт suspilne.media

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду