«Громадське ТБ» почало супутникове мовлення без ліцензії. Роман Скрипін пояснив, як

«Громадське ТБ» почало супутникове мовлення без ліцензії. Роман Скрипін пояснив, як

13:20,
8 Травня 2015
7789

«Громадське ТБ» почало супутникове мовлення без ліцензії. Роман Скрипін пояснив, як

13:20,
8 Травня 2015
7789
«Громадське ТБ» почало супутникове мовлення без ліцензії. Роман Скрипін пояснив, як
«Громадське ТБ» почало супутникове мовлення без ліцензії. Роман Скрипін пояснив, як
Інтернет-телеканал «Громадське телебачення» розпочав мовлення на азербайджанському супутнику AzerSpace 1 (46° східної довготи). Про це йдеться в повідомленні каналу.

Голова громадської організації «Громадське телебачення»Роман Скрипін розповів «Телекритиці», що тестове мовлення ведеться вже близько місяця, але повідомити про це «Громадське ТБ» вирішило тільки зараз, коли впевнилося в якості картинки і стабільності сигналу.

Сигнал на супутник піднімається з-поза меж України, повідомив пан Скрипін, але відмовився сказати, звідки. Він також не захотів назвати супутникового оператора, з аплінку якого піднімається канал.

Водночас голова «Громадського ТБ» запевнив, що для «Громадського ТБ» послуги супутникового оператора є безкоштовними. «Світ настільки строкатий, що він не без добрих людей. Ми не платимо нічого, бо ми є неприбутковою організацією, і в нас навіть немає статті витрат на це», - сказав пан Скрипін.

AzerSpace 1 - не дуже популярний серед українських мовників супутник, оскільки він розташований на орбіті на іншій позицій, ніж група найпопулярніших супутників Astra, Amos і Hotbird. Нині крім «Громадського ТБ» на AzerSpace 1 присутні три державних українських телеканали: УТР, «Культура» і «Центральний канал» (КДР ТРК). Решта мовників на супутнику - азербайджанські, турецькі, грузинські та російські.

Вибір супутника пан Скрипін пояснив тим, що канал скористався наданою можливістю. «Більшість супутникових тарілок в Україні направлені на південних захід, де розташовані Amos,HotbirdAstra. У нашому разі треба налаштовуватися на схід - це єдина незручність. Але той, хто має пакет НТВ+, може нас приймати», - пояснив він.

При цьому «Громадське ТБ» мовить на супутнику без ліцензії - пан Скрипін підтвердив, що канал не має ліцензій ані в Україні, ані в інших країнах. «Для цього не потрібна ліцензія. Це тестове мовлення на супутнику», - зауважив він.

Водночас пан Скрипін обурився вартістю ліцензійного збору за супутникову ліцензію: «Українська ліцензія - це крахоборство. 240 тис. грн за право мовити на супутнику - звідки брати такі кошти громадським організаціям?».

Згідно з чинною Методикою розрахунків розміру ліцензійного збору, збір за ліцензію на супутникове мовлення (24 години на добу) становить 100 мінімальних заробітних плат, тобто близько 122 тис. грн. При цьому для державних мовників застосовується знижка 90%.

«Громадське ТБ» виступило з ініціативою запровадження знижки ліцензійного збору для громадських організацій, які хочуть отримати ліцензії на мовлення, на 99%. З його ініціативи відповідний проект урядової постанови розробив Держкомтелерадіо, але його не погодила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

«Ми в Нацраду не зверталися - ми писали на ім'я прем'єр-міністра, а відповідь чомусь надійшла з Нацради. Кабмін зараз у процесі розгляду нашої пропозиції, сподіваюся, що буде позитивне вирішення. Бо зараз за українськими законами знижку можуть отримати муніципальні і навіть комерційні мовники, а громадські - ні», - зауважив пан Скрипін.

У разі запровадження знижки на ліцензування мовлення громадських організацій «Громадське ТБ» має намір подавати заяву до Нацради про видачу ліцензії на супутникове мовлення, додав пан Скрипін.

На переконання Романа Скрипіна, «Громадське ТБ» не порушує законодавства, ведучи безліцензійне супутникове мовлення: «Ми не порушуємо жодного закону, але водночас використовуємо всі прогалини в чинному законодавстві».

«Ліцензія на супутникове мовлення потрібна тільки, щоб безперешкодно потрапити в кабельні мережі», - додав він.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Владислав Севрюков на брифінгу 7 травня підтвердив, що «Громадське телебачення» не має української ліцензії. «До нас за ліцензією вони не зверталися. Ми їм ліцензію не видавали. Я про їхнє супутникове мовлення вперше від васдізнався. Якщо вони отримали ліцензію в іншій державі і мовлять звідти, тоді це можливо».

Пан Севрюков також зауважив, що супутникове мовлення - «це недевеше задоволення» з огляду на вартість послуг супутникових операторів і нинішній курс долара.

Наводимо параметри супутникового сигналу «Громадського ТБ»:

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду