Світлана Остапа розповіла про виклики, які сьогодні стоять перед Суспільним мовленням
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Світлана Остапа розповіла про виклики, які сьогодні стоять перед Суспільним мовленням
Заступниця шеф-редактора «Детектор медіа», голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа розповіла, з чого починалася реформа Суспільного мовлення в Україні та яких результатів вдалося досягти за два роки.
Про це вона сказала телеканалу UA TV, який працює у виїзній студії на третій Конференції з питань реформ в Україні, що проходить у Торонто (Канада).
«Реформа громадського мовлення розроблялася більше 10 років. Йшлося про те, що Україна, як демократична держава, повинна мати суспільного мовника. При цьому, донедавна в Україні залишався цілий ряд державних каналів, які працювали не за стандартами професії. Вони, отримуючи гроші з бюджету, були повністю підвладні державі. Тому Україна прийшла до того, що на основі 30 державних мовників було створено суспільне мовлення. Це сталося в січні 2017 року», – розповідає Остапа.
На питання про те, чим же відрізняються державні канали, які були раніше, від суспільних, вона відповідає, що вся справа у впливі. Якщо раніше влада призначала керівника Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, то зараз він визначається на основі відкритого конкурсу.
За словами нашої гості, нове управління почало реформувати ці канали. По-перше, почався процес «очищення» ефіру від замовних і заангажованих матеріалів. І зараз цього всього немає.
«Що не змінилося, так це фінансування. У законі прописано, що 0,2% від державного бюджету потрібно виділяти на суспільного мовника. Але з самого початку роботи оновлених каналів є недофінансування, і воно значне», – говорить глава Наглядової ради.
На конференції в Торонто представники Ради Європи говорили про те, що потрібно змінити механізм фінансування. Воно також має бути з бюджету, але щоб ніхто не міг його урізати. Представники РЄ зазначили, що вже зроблено дуже багато. Але потрібно зробити ще більше.
«На суспільне мовлення покладається відповідальність доносити правдиву збалансовану інформацію, якій люди довіряли б», – акцентує Світлана Остапа.