У НСЖУ запропонували НСТУ посилити комунікації з регіональними філіями

У НСЖУ запропонували НСТУ посилити комунікації з регіональними філіями

18:05,
30 Серпня 2017
2861

У НСЖУ запропонували НСТУ посилити комунікації з регіональними філіями

18:05,
30 Серпня 2017
2861
У НСЖУ запропонували НСТУ посилити комунікації з регіональними філіями
У НСЖУ запропонували НСТУ посилити комунікації з регіональними філіями
У Національній спілці журналістів України відбулася робоча нарада, на якій керівництво та активісти Спілки на регіональних філіях ПАТ «НСТУ» обговорювали, яким чином вони можуть посприяти реформі Суспільного мовлення та захистити права спілчан.

У нараді взяли участь голова НСЖУ Сергій Томіленко, представники з Донецької, Черкаської, Вінницької, Львівської, Волинської, Полтавської, Кіровоградської, Житомирської, Харківської, Чернігівської областей, як повідомила прес-служба НСЖУ.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, підтримка реформи суспільного мовлення та захист редакційних колективів і журналістів у цьому процесі  є одним з ключових пріоритетів НСЖУ. «Ми хочемо будувати партнерські стосунки з НСТУ, не політизуючи процес суспільного мовлення, створити не рух опору, а своєрідний громадський майданчик в інтересах журналістів, членів Спілки. Адже саме в колишніх ОДТРК – наші найбільші первинки. Так само ми зацікавлені, щоб реформа проходила публічно, щоб ми розуміли стратегію. Повинна бути співпраця, і, я думаю, суспільне буде успішним, якщо в кожному регіоні журналістські колективи, активісти будуть партнерами», – сказав він.

Секретар НСЖУ, заступник голови наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа зазначила, що НСЖУ могла б допомогти редакціям регіональних філій суспільного мовника, зокрема у роз’ясненні основних документів, що стосуються реформування. «Спілкуючись із працівниками регіональних філій, часто спостерігала, що більшість із них не знайомі з програмними документами (стратегією розвитку, основними напрями діяльності на 2017 рік та ін.), люди не розуміють, куди ми рухаємося», – зазначила вона.

За її словами, відповідно до стратегії створення суспільного мовлення, загальний штат буде оптимізовано на понад 3 тис.  працівників. «Але це не означає, що люди, які будуть оптимізовані, не матимуть можливості співпрацювати із Суспільним далі. Просто це будуть інші трудові відносини, наприклад, створення у власних продакшнах контенту, який потім на конкурсній основі може потрапити в ефір Суспільного мовника.  Є багато людей, які хочуть працювати на Суспільному, буде конкуренція. Але це добре, бо призведе до появи якіснішого контенту. І знову ж таки НСЖУ може допомогти, наприклад, надати юридичні консультації щодо того, як створити і зареєструвати продакшн», – сказала Світлана Остапа.

Вона зауважила, що у вересні розпочнеться конкурс на посади керівників філій. Розділятимуться функції директора і генерального продюсера, який відповідатиме за творчі питання.

На думку, секретаря НСЖУ та керівника філії ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція» Ольги Куліш, стратегія реформування суспільного досить неконкретна. «Не зрозуміло, чому в одній філії – 100 працівників, у іншій – 300, як оцінюється наша праця? Багато є питань які треба спокійно обговорити і зрозуміти, донести позицію до журналістів. Чому залишиться саме 3 тисячі співробітників, а не 2 або 5? Розрахунків немає. Керівники мають дати цю стратегію. Чи зможуть ефективно працювати продакшни у регіонах? Так, це європейський метод, але варто зрозуміти, що їхній продукт буде дорожчим, ніж вироблений власними силами. Я не бачу цих економічних розрахунків. Люди думають про те, що буде завтра, а не про те, як зараз зробити якісний кадр. І є велика засторога, що підуть кращі, а баласт лишиться», – наголосила Ольга Куліш.

Керівник первинної організації НСЖУ  Полтавської регіональної дирекції ­ – ТРК «Лтава» Олена Колачинська озвучила побажання від редакції до керівництва ПАТ «НСТУ»: не змінювати часто відрізки радіомовлення, адже аудиторія не встигає до них звикати.

Представники регіональних філій наголосили на необхідності проведення дослідження цільової аудиторії регіональних філій, налагодження комунікацій столичного керівництва НСТУ з регіонами.

Про необхідність посилення комунікацій та підвищення рівня організації в структурі НСТУ свідчать і результати анкетування представників регіонів, яке було проведено на початку наради. За п’ятибальною шкалою отримано такі результати:

Рівень корпоративної культури (центр-філії) – 2;

Рівень співробітництва між філіями – 2,5;

Організаційна ситуація в ПАТ «НСТУ» – 1,6;

Творча атмосфера в колективах ПАТ «НСТУ» – 2,9;

Ефективність Стратегії ПАТ «НСТУ» – 1,8;

Рівень бажання творчих працівників філій створити справжнє суспільне мовлення – 4,2;

Рівень професійної спроможності творчих працівників філій створити справжнє суспільне мовлення – 3,4;

Рівень спроможності членів НСЖУ сприяти створенню справжнього суспільного мовлення – 3,9;

Рівень порушення соціальних і професійних прав журналістів у процесі реформування системи державного телерадіомовлення України (де 5 – найвищий рівень порушення) – 3;

Чи сприятиме робоча група вирішенню проблем творчих колективів НСТУ – 4,4.

Учасники зустрічі запропонували створити робочу групу НСЖУ з питань становлення регіонального суспільного мовлення. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду