У День Незалежності Суспільне покаже силу філій

У День Незалежності Суспільне покаже силу філій

10:50,
23 Серпня 2018
5503

У День Незалежності Суспільне покаже силу філій

10:50,
23 Серпня 2018
5503
У День Незалежності Суспільне покаже силу філій
У День Незалежності Суспільне покаже силу філій
Регіональні суспільні мовники організують телемости, транслюватимуть мотопробіги, джазовий фестиваль, турнір із карате, інтерв’ю з ровесниками Незалежності та компліменти Україні.

У двадцять сьому річницю проголошення Незалежності України Національна суспільна телерадіокорпорація залучить регіональні філії до загальнонаціонального ефіру на «UA: Першому». Філії ж, окрім спеціальних випусків ранкового шоу та «Теми дня», планують телемости, ефіри просто неба, привітання з різних куточків світу, гостьові студії з ровесниками Незалежності, істориками та митцями, включення з джазових фестивалів, мото- й велопробігів, а також із зони бойових дій на Донбасі.

Прямі включення

«UA: Перший» готує марафон прямих включень зі студій у центрі Києва, Львова, Одеси і трьох міст Донецької й Луганської областей. За словами координаторки цього проекту Олександри Очман, наголос зроблять не лише на студійних бесідах, а й на спілкуванні з пересічними людьми. «У цей День Незалежності Суспільне покаже не далеку зірку естради, а вашу сусідку, колегу, тренера ваших дітей, які розкажуть в ефірі щось натхненне чи зворушливе. Ідея в тому, щоби показати особисті й суспільні успіхи за часів Незалежності, внутрішню силу наших співгромадян, здатність творити свою долю і впливати на долю країни», — каже Олександра.

Залучити всі філії НСТУ до спецпроекту, як планували спершу, не вдалося через недофінансування Суспільного. Тому кожна регіональна філія планувала свій ефір сама. НСТУ ж, за словами Олександри, дасть усім філіям можливість проявити себе.

Місцеві ведучі вперше вийдуть у загальнонаціональний ефір. Викликом для редакторів стане пошук гостей для прямоефірних проектів: вони, з одного боку, мають асоціюватися зі своїм регіоном, а з іншого — бути цікавими всій Україні. За словами Олександри Очман, на Суспільному сподіваються, що проект ще більше згуртує різні підрозділи корпорації.

Спецпроекти філій

Спецпроект транслюватиметься на кількох платформах. Зокрема, Кропивницька філія запустить радіомарафон, а Волинська планує телеміст про перебіг святкування в містах області та вестиме стріми в соцмережах із ключових святкових локацій Луцька. На цифрових платформах філій Суспільного вийдуть відеопривітання від їхніх працівників. Запорізька філія запустить у фейсбуку інтерактивне голосування, щоб визначити, хто із сучасників, на думку читачів, своїми справами втілює ідею Незалежності України.

Деякі філії вирішили провести святкові ефіри не зі звичних студій, а з локацій у місті. Наприклад, Тернопільська запланувала частину ранкового ефіру біля монумента Незалежності. Дніпровська — двогодинне ранкове шоу просто неба.

«Наш менеджер Антон Веселов знайшов генератор, головний інженер і його відділ шукають можливість підключити високошвидкісний інтернет. Плануємо вперше виїхати на набережну Дніпра», — розповідає продюсерка Дніпровської філії Оксана Цибуля. Ефір буде присвячений Дніпропетровщині як брендові Незалежної України. Цю тему, за словами Оксани, дніпрянам підказали колеги з Полтавської філії. Журналісти готують сюжети про проголошення Незалежності, петриківський розпис, козацькі пісні тощо.

Канал обладнає два майданчики: на одному двоє ведучих спілкуватимуться з гостями й коментуватимуть сюжети, а на другому, «творчому», зберуться музичні колективи. Даватимуть і включення з інших місць, де святкуватимуть річницю Незалежності. «Як на мене, глядачі хочуть дізнатися, що відбувається в нашому регіоні цього дня, щоби стати частиною прямого ефіру. Вони матимуть змогу побачити, як відбувається зйомка, варто лише прийти на набережну Дніпра», — коментує Оксана Цибуля. Ранкове шоу транслюватиметься в телеефірі та на фейсбук-сторінці філії.

Львів робитиме прямі включення із площі Ринок, де ведучі спілкуватимуться з сурмачами Ратуші. Запоріжжя проводитиме бліц-опитування «Як ви розумієте Незалежність?» та скайп-включення з лідерами думок. Рівне та Миколаїв стежитимуть за головними святковими подіями своїх міст. Буде також телеміст між Львовом, Ужгородом, Луцьком та Запоріжжям, до якого може долучитися Дніпро.

«UA: Донбас» планує включення із Краматорська, Сєвєродонецька та Маріуполя. За словами продюсера філії Сергія Нощенка, до включення долучать військових, волонтерів, які їздять на передову, та фронтових медиків. Нині філія веде перемовини з командувачем Операції об’єднаних сил Сергієм Наєвим.

«Це хороша нагода показати всій Україні та особливо мешканцям тимчасово окупованих територій, що попри те, що ми на передовій, суспільний мовник далі працює. Так ми виборюємо свою незалежність не зброєю, а словом», — каже Сергій Нощенко.

Розмови у студії

Майже всі філії планують запрошувати до студій ровесників Незалежності. Тернопільська створює ролик «Ровесники незалежності», в якому відомі та успішні двадцятисемирічні мешканці області розкажуть, чим для них є Незалежність і чому вони попри все залишаються жити в Україні. Подібний спецпроект — «Свої 27» — готує й Кропивницька філія.

Чернігівська філія запросить до студії людей, причетних до проголошення Незалежності — тих, що протистояли радянському режимові. Дніпровська — спортсменів та митців із області, відомих за межами країни. Волинська — учасників бойових дій на Донбасі, волонтерів та спортсменів. Львівська спілкуватиметься із дослідником історії міста Ільком Лемком, Тернопільська — з істориком Володимиром Колінцем, Кропивницька — також з істориком Юрієм Митрофаненком. Житомирська філія планує ефір із очевидцем проголошення Незалежності Григорієм Цимбалюком, який також написав книжку спогадів про героя Небесної сотні із Житомира Якова Зайка.

Хмельницька філія підготувала «27 компліментів Україні»: короткі відеозвернення українців про любов до своєї країни. «Тут і подоляни, які подорожують Африкою, і полярники з української антарктичної станції, й українці, які мешкають у Голлівуді, й представники діаспори у Бразилії, український скрипаль із Китаю та інші», — розповідає продюсерка філії Любов Тімкова. Запрошували записати відеозвернення через соціальні мережі. Спершу планували залучити до проекту лише мешканців Хмельниччини, та зрештою це обмеження зняли.

Спорт і музика

До студії Черкаської філії прийдуть організатори спортивного фестивалю «Твоя сила — твоя незалежність», а вінничани спілкуватимуться в ефірі з паралімпійцем Олександром Казикою, який виборов срібло для України в Зимових іграх у Пхьончані.

Чернігівська філія робитиме включення з мотопробігу «Під рідним прапором держави» за участі байкерів та учасників бойових дій. А Хмельницька висвітлюватиме байкерсько-лицарський мотофестиваль «Wer Wolf 2018 — лицарі ХХІ століття» в Меджибожі.

Однією з тем ефіру Херсонської філії буде велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!», який фінішує 24 серпня в Херсоні й планує встановити рекорд України як найбільший велопробіг за участі незрячих і зрячих людей на тандемах.

Житомирське суспільне в режимі стримів висвітлюватиме турнір із карате в обласному центрі.

Будуть і музичні трансляції. «UA: Рівне» транслюватиме наживо міжнародний джазовий фестиваль ArtJazz, який відбудеться 24–26 серпня в Рівному. У Кропивницькому слухатимуть фольклорний ансамбль «Ексампея» та музичні дебюти нових виконавців. До студії Львівської філії запросили муніципальний духовий оркестр «Сурми звитяг» та гурт Rockoko.

Чернігівська філія готує проект «Пісні незалежних», що буде продовженням серії радіопрограм. Продюсер філії Артем Шелковий розповідає, що впродовж літа в ефірі Суспільного чернігівського радіо виходила програма «Радіосцена» з авторськими піснями, виконаними наживо українською мовою. «Виступи в радійному ефірі ми записували й одразу робили з них кліпи. З них ми й змонтували концерт, який вийде в ефір 24 серпня. Це буде наш досвід інтеграції радійного проекту в телеефір», — каже продюсер.

Фото: Хмельницька філія НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду