З 24 серпня «Українське радіо» змінює позивні

Про це на своїй сторінці в Facebook  повідомляє продюсер мистецьких спецпроектів на «Українському радіо», ведуча програм на «UA: Першому» й радіо «Промінь», Галина Бабій.

«Бандурист Андрій Бобир був студентом Київської консерваторії, коли почалась Друга світова війна. Тож, довелось йому стати… льотчиком-винищувачем! Але бандуру свою не покинув на землі: ховав в крилі літака, вважаючи оберегом у боях! І саме на ній виконав і записав знамениті позивні на мелодію пісні “Реве та стогне Дніпр широкий” для Українського радіо, яке в час війни називалось “Дніпро” і вело ефір українською мовою із Саратова! Ця фантастична історія накладає на нас великий моральний обов’язок: знати її, цінувати і використовувати у нових реаліях. Тому, в час створення Суспільного мовлення, історичні позивні, знані багатьма поколіннями слухачів “Українського радіо” у всьому світі, пропущені крізь призму часу, відтворені новими звуками, повертаються в ефір!», – пише Галина Бабій.

У коментарі сайту «Суспільне мовлення» генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін зазначив, що мелодія "Реве та стогне Дніпр широкий" і раніше була в ефірі, а позивними були слова "українське радіо". «Тепер ми переходимо до комплексного саунд-дизайну. Оновлені позивні відповідно будуть суголосні, в одному стилі із джинглами та ефірним одягом "Українського радіо". Цілісний саунд створив наш штатний працівник - саунд-продюсер Геннадій Сидоров", - сказав Дмитро Хоркін.

Позивні можна послухати тут.

Нагадаємо, продюсером музичних програм Українського радіо став Олександр Пірієв — засновник Національного порталу академічної музики MusicReview, артистичний директор «Чайковський–Fest», ініціатор проекту «3С: Мирослав Скорик, Євген Станкович, Валентин Сильвестров».

Нагадаємо, «Українське радіо» мовить на трьох каналах: першому –  розмовному новинному суспільно-політичному, другому – молодіжному музично-розмовному радіо «Промінь», третьому – мистецько-просвітницькому радіо «Культура» та має редакції програм англійською, німецькою, румунською та російською мовами.

Радіостанції філій НСТУ з нового сезону, з 4 вересня, матимуть уніфіковані відрізки на першому каналі «Українського радіо»: 7:10 - 8:00, 12:00 -13:00, 17:10 – 18:00, 20:10 – 21:00.

comments powered by Disqus