«Українське радіо» вестиме пряму трансляцію першого конкурсу «Євробачення. Хор року»

Про цей сайту «Суспільне мовлення» сказав генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

За його словами, пряма трансляція буде лише на сайті УР, згодом буде радіопередача на третьому каналі «Українського радіо» – радіо «Культура» з найкращими моментами про «Євробачення. Хор року».

Шоу також буде транслюватися в інтернеті за адресою eurovisionchoir.tv, йдеться на сайті EBU.

Євробачення хорових колективів відбудеться у суботу, 22 липня, у Ризі (Латвія) в спортивно-концертному комплексі «Арена Рига». Цей абсолютно новий конкурс від Європейської спілки мовників (EBU), який є останнім доповненням до серії подій «Євробачення», який включає пісенний конкурс «Євробачення», дитяче «Євробачення», танцювальне «Євробачення» і «Євробачення» для молодих музикантів.

«Євробачення. Хор року» об'єднує кращі хори з Австрії (суспільний мовник ORF), Бельгії (суспільний мовник RTBF), Данії (суспільний мовник DR), Естонії (суспільний мовник EER), Німеччини (суспільний мовник WDR), Угорщини (суспільний мовник MTVA), Латвії (суспільний мовник LTV), Словенії (суспільний мовник RTVSLO) та Уельсу (суспільний мовник S4C).

Кожен хор виконуватиме 6-хвилинний фрагмент, який частково відображатиме їх національний характер. Журі, яке складається з британського хорового композитора Джона Раттера, всесвітньо відомого латвійського меццо-сопрано Еліни Гаранчі та швейцарського хорового диригента Миколи Фінка, визначатиме, який з них отримає звання «Хор року». Хор, який виграє, отримає грошову премію від міста Риги на суму 10 000 євро.

Шоу будуть організовувати диригент, володар премії «Греммі» Ерік Уітакр (Eric Whitacre) із Лос-Анджелеса та латвійська телеведуча культурних програм на суспільному мовнику  LTV Єва  Ікстена (Eva Ikstena).

Виконавчий продюсер «Євробачення», супервайзер Європейської спілки мовників Йон Ола Санд сказав, що все більше людей приєднуються до хорів і вважають, що співати разом – це досвід збагачення. «"Євробачення. Хор року" продемонструє силу сотень голосів, що поєднуються в захоплюючому конкурсі, який об'єднає аудиторію по всій Європі», – додав він.

Нагадаємо, «Євробачення. Хор року» проходитиме у рамках ІІІ Європейських хорових ігор, які триватимуть у Ризі з 16 по 23 липня 2017 року. У цей час в Ригу приїде 150 хорів із різних країн. 

comments powered by Disqus