Парламент ухвалив закон про полегшення тендерних процедур для проведення «Євробачення»

Парламент ухвалив закон про полегшення тендерних процедур для проведення «Євробачення»

17:35,
17 Листопада 2016
8577

Парламент ухвалив закон про полегшення тендерних процедур для проведення «Євробачення»

17:35,
17 Листопада 2016
8577
Парламент ухвалив закон про полегшення тендерних процедур для проведення «Євробачення»
Парламент ухвалив закон про полегшення тендерних процедур для проведення «Євробачення»
Верховна Рада України 17 листопада 2016 року ухвалила за основу та в цілому проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення».

229 народних депутатів підтримали проект закону № №5319 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення», внесений народним депутатом Григорієм Шверком.

Законом передбачено надати замовнику право укладати договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі та на підставі зазначеного рішення уряду у строк не раніше ніж п’ять днів за скороченою процедурою закупівлі.

Нагадаємо, прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю реалізації заході в з підготовки та проведення в Україні в 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення». «Зокрема, існує потреба в закупівлі товарів, робіт і послуг за спрощеною процедурою закупівлі. Так строки проведення основної процедури закупівлі – відкриті торги – є досить тривалими, що може призвести до того, що мовник-організатор пісенного конкурсу “Євробачення” не встигне закупити всі необхідні товари, роботи і послуги для проведення конкурсу. Це в свою чергу, спричинить зрив підготовки пісенного конкурсу “Євробачення” у визначені терміни та, як наслідок, – його проведення. Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” замовник може застосувати переговорну процедуру закупівлі – процедуру, що використовується як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Для застосування переговорної процедури обов’язковою умовою є наявність у замовника однієї з підстав, передбачених Законом», – йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Законопроектом пропонується доповнити перелік підстав застосування переговорної процедури закупівлі закупівлями товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні «Євробачення». Для уникнення можливих зловживань зі сторони замовників щодо застосування цього положення пропонується закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні у 2017 році «Євробачення» за переговорною процедурою закупівель проводити на підставі рішення Кабінету Міністрів.

Також, цим законопроектом з метою оперативності прийняття рішень та враховуючи стислі строки на підготовку та проведення в Україні в наступному році пісенного конкурсу «Євробачення», пропонується надати замовнику право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі та на підставі зазначеного рішення Кабінету Міністрів України у строк не раніше ніж п’ять днів за скороченою процедурою закупівлі.

Як раніше повідомляв сайт «Суспільне мовлення», Кабінет Міністрів планує виділити з державного бюджету 455,7 млн грн.  Коштами розпоряджатиметься Держкомтелерадіо. Пізніше уряд зменшив витрати на підготовку і проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017» на 19,38 млн грн.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року на генеральній асамблеї EBU (Європейська мовна спілка) в Лозанні (Швейцарія) буде ухвалене остаточне рішення, чи відбудеться міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» в Україні.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду