EBU нібито змінила регламент «Євробачення» через ситуацію з Юлією Самойловою

EBU нібито змінила регламент «Євробачення» через ситуацію з Юлією Самойловою

13:00,
2 Серпня 2017
1952

EBU нібито змінила регламент «Євробачення» через ситуацію з Юлією Самойловою

13:00,
2 Серпня 2017
1952
EBU нібито змінила регламент «Євробачення» через ситуацію з Юлією Самойловою
EBU нібито змінила регламент «Євробачення» через ситуацію з Юлією Самойловою
На «Євробачення» можуть не дозволити відправляти виконавців, яким заборонено в'їзд до країни, що приймає конкурс

Європейська мовна спілка (EBU) – організатор міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» внесла зміни в регламент, якими не дозволяється відправляти на конкурс учасників, яким заборонено в’їзд до країни, яка його проводить. Про це йдеться на сайті фанатів «Євробачення» ESCToday.com. Але на сайті Європейської мовної спілки такої заяви немає.

Керівник прес-служби ПАТ «НСТУ» Вікторія Сидоренко у коментарі сайту «Cуспільне мовлення» зазначила, що відповідної заяви на сайт EBU поки немає. «Член правління ПАТ НСТУ Інна Гребенюк на постійному зв’язку з EBU. Якщо така заява буде оприлюднена, ми відразу офіційно повідомимо», – сказала вона.

«Без сумніву, під час “Євробачення 2017” у Києві трапилось чимало неприємних інцидентів, більшість з яких потенційно вже майже розповсюдилось за межі приймаючої країни – України. Тепер це призвело до змін та адаптацій в правилах майбутніх конкурсів Євробачення. Ці зміни правил були схвалені під час зустрічі Референтної групи в Женеві в червні», - йдеться у повідомленні ESCToday.com.

У публікації йдеться про те, що EBU нібито зажадала, аби країни-учасниці не включали в свої делегації тих людей, яким заборонений в'їзд до приймаючої країни; до складу національних журі не повинні входити особи, пов'язані якимось чином з учасниками конкурсу. Також в EBU нібито підкреслили, що конкурс є неполітичним, а значить, політична пропаганда, в тому числі і в піснях, заборонена.

Раніше голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України має сплатити 198 тисяч євро штрафу за незабезпечення участі в «Євробаченні-2017» учасниці від Росії Юлії Самойлової, яка нелеганльно відвідала анексований Крим. НСТУ має 20 днів на оскарження санкцій, накладених Європейською спілкою мовників.

Додамо, 22 березня 2017 року СБУ заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки через те, що вона нелегально в'їхала в Крим, оминувши український контрольно-пропускний пункт. 27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра». Таким чином співачка порушила українське законодавство та автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

У свою чергу Росія відмовилася транслювати конкурс та відправляти в Україну іншого учасника. 

4 травня 2017 року голова оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлінг сказав, що допускає введення санкцій проти Росії і України за порушення статуту конкурсу. Це може бути штраф або заборона участі країн у конкурсі до трьох років. 

29 червня 2017 року стало відомо, що Європейська спілка мовників (EBU) не збирається впроваджувати санкції проти Росію через те, що «Первый канал» (РФ) відмовився транслювати «Євробачення-2017». Мова йде лише про попередження. 

Нагадаємо, 15 млн євро страхових, які уряд України виділив напередодні конкусу у випадку можливих зауважень від Європейської спілки мовників щодо «Євробачення-2017», заморожені на рахунку в Женевському банку.  Підстави для арешту та його ініціатор досі невідомі. НСТУ найняла юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з’ясувати всі обставини справи та визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства.

У Європейській спілці мовників зазначили, що вони не є ініціатором блокування коштів.

Однією з можливих причин арешту коштів може бути позов телеканалу Euronews до НСТУ, який тягнеться з 12 травня 2015 року. У 2014 році НСТУ (тодішня НТКУ) ініціювала припинення співпраці з Euronews.  Тоді телеканал подав до Господарського суду міста Києва позов про стягнення з НТКУ 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн, простроченого ліцензійного платежу за ліцензійним договором від 21 жовтня 2010 року.

Додамо, 19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником  НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро. 

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду