ВВС вважає, що звинувачення України та Польщі в расизмі є обґрунтованими

13:35,
15 Червня 2012
1871

ВВС вважає, що звинувачення України та Польщі в расизмі є обґрунтованими

13:35,
15 Червня 2012
1871
ВВС вважає, що звинувачення України та Польщі в расизмі є обґрунтованими
ВВС критикують за навмисне створення негативного образу країн-господарів чемпіонату Євро-2012, однак її редакція переконана, що презентує незаангажовану позицію.

Йдеться про випуск програми ВВС «Панорама» (Panorama) під назвою «Євро-2012: Стадіони ненависті» (Euro 2012: Stadiums of Hate) (28 травня), в якому обговорювалася проблема расизму серед українських та польських футбольних вболівальників. Конкретні приклади проявів расизму, продемонстровані в цьому документальному фільмі, були покликані акцентувати на небезпеці, яка існує в країні.

Олег Волошин, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України, та Володимир Хандогій, посол України у Великій Британії стверджують, що проблема расизму в Україні має набагато менші масштаби, ніж це демонструє ВВС, і що вияви агресії є поодинокими.

Натомість, головний редактор «Панорами» Том Джайлз (Tom Giles) написав у своєму блозі: «Ми переконані, що наша позиція є законною і справедливою. Програма лише була покликана показати, що ми провели деякі дослідження поведінки футбольних вболівальників та хуліганів, а не народів самих країн загалом».

Він додає: «Панорама записала останні дев’ять футбольних матчів у Польщі та Україні, на кожному з котрих поведінку певної частини вболівальників можна характеризувати як расистську або насильницьку».

«Це було найкраще наглядно продемонстровано в Україні, коли на групу азіатських студентів напали  на стадіоні Металіст, який приймає матчі Євро-2012. До цього часу жоден політик, чиновник, що представляє футбол чи поліцію в Україні, не засудив ці інциденти чи навіть не висловив стурбованість ними», – зазначає Том Джайлз.

У свою чергу, Олег Волошин підкреслює, що створення такого образу України є навмисними спробами ВВС зірвати турнір.

Джерело: The Guardian

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
poland2012
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду