В українців немає цілісного уявлення про функції суспільного мовлення

11:04,
11 Вересня 2014
1858

В українців немає цілісного уявлення про функції суспільного мовлення

11:04,
11 Вересня 2014
1858
В українців немає цілісного уявлення про функції суспільного мовлення
В аудиторії немає цілісного уявлення про функції суспільного мовлення. Про це свідчить дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення громадської організації «Детектор медіа».

Опитування показало, що українці як і раніше погано інформовані про те, що в Україні створюється громадське мовлення. У той же час, збільшилася кількість глядачів, готових платити за суспільне телебачення. У дослідженні, проведеному у вересні 2013 року, 37% респондентів погоджувалися оплачувати перегляд суспільного телебачення. У червні 2014 дана група склала – 54%.

Також спостерігається зростання поляризації ставлення до необхідності створення суспільного мовлення: збільшилася кількість як тих, хто вважає важливою реалізацію проекту суспільного мовлення, так і тих, хто низько оцінює важливість створення громадського телебачення (за рахунок визначилися).

Крім того частина питань опитування були присвячені Першому національному телеканалу. Оцінки змін у якості програм новин Першого національного телеканалу (з березня 2014 року) носять змішаний характер. 50% респондентів повідомили, що помітили зміни в якості програм. При цьому, 24% респондентів червневого дослідження стверджують, що змін не відбулося і 25% респондентів не змогли відповісти на дане питання. Відносна більшість опитаних схильні позитивно оцінювати зміни в якості програм телеканалу 29%. 17% респондентів оцінюють зміни як негативні. 5% учасників дослідження оцінили зміни як одночасно і позитивні і негативні. Більш поляризованими є оцінки змін в програмах Першого національного серед тих, хто довіряє цивільним мовникам. 74% з респондентів входять в дану групу побачили зміни в якості програм новин. 39% повідомили про позитивний характер змін. При цьому, 27% оцінили зміни як негативні.
 

Найбільшою популярністю серед цивільних мовників володіє «Громадський ТБ» – 31%. «Еспресо ТВ» і «Громадського радіо» відомо 24% і 17% учасникам опитування, відповідно.

Опитування також показало, що жителі Західного (35%) і Центрального (32%) макрорегіонів схильні частіше довіряти цивільним мовникам, ніж жителі Південного (28%) і Східного (27%).
 

«Суспільне мовлення»
 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
www.kolona.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду