Уряд включив НСТУ в перелік об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення

Таке рішення уряд прийняв на засіданні 20 листопада.

«Так, до діючого переліку стратегічних  321 підприємства, урядовим рішення включено ще 4 об'єкта», – йдеться у документі.

Серед них  ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» – відповідає критерію стратегічного підприємтсва так як кількість працюючих працівників перевищує 5000 осіб, а також є великим платником податків.

Цією постановою уряд виключив з наявного переліку 31 об’єкт Держкомтелерадіо, реорганізовані шляхом приєднання до ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

У постанові від 4 березня 2015 року «Про затвердження переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави» у сфері телекомунікацій та зв'язку були включені усі обласні державні телерадіокомпанії, Національна радіокомпанія України і Національна телекомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура». 20 листопада своєю постановою Кабмін уточнив назву, що тепер ці об'єкти  об'єднані в ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Особливості статусу стратегічних об’єктів визначені Законом України від 21.09.2006 № 185-V "Про управління об’єктами державної власності" згідно з яким:

- Кабінет Міністрів України погоджує рішення уповноважених органів управління щодо створення, реорганізації та ліквідації діяльності підприємств державного сектору економіки, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави; затверджує перелік об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (пункти 22 та 24 частини другої статті 5 Закону).

- створення господарських організацій на базі об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України (частина восьма статті 11 Закону);

- голосування про додаткову емісію акцій представником держави на загальних зборах господарських організацій, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, у статутному капіталі яких корпоративні права держави перевищують 10 відсотків, здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України (частина шістнадцята статті 11 Закону).

comments powered by Disqus