Микола Канішевський презентував фільм про «Українське радіо»

Український телепродюсер, ведучий телевізійних програм Микола Канішевський презентував фільм про «Українське радіо» у рамках проєкту «ЩоПотрібноДляЩастя».

Микола Канішевський запросив на Хрещатик, 26 ветеранів «Українського радіо» Анатолія Табаченка та Надію Подоляко, які відтворили фрагмент радіомовлення минулого століття.

Вони згадали, як вперше прийшли на радіо, від кого вчилися, як готувалися до ефірів, зустрілися з колегами.

Дикторка Надія Подоляко пропрацювала із мікрофоном 47 років. Сьогодні їй 82 роки. Саме з її вуст прозвучала в ефірі фраза «Говорить Київ», з якої починало мовлення «Українське радіо».  

Анатолій Табаченко починав кар’єру на радіо із кореспондента, згодом упродовж 18-ти років працював директором виконавчим «Українського радіо». Сьогодні він – радник генпродюсера «Українського радіо» та займається музеєм «Українського радіо».

У фільмі Анатолій Табаченко порівняв, як диктори готувалися до ефіру в минулому столітті та як це відбувається зараз. За його словами, раніше диктори ґрунтовно працювали з текстами новинам чи прогнозу погоди, робили позначки, не допускали легковажного поводження з українською мовою. Тепер ведучі можуть читати погоду з телефона.

У фільмі також свої історії про радіо розповідають журналіст Володимир Пищик, який понад 50 років виходить в ефір з авторською програмою «Аграрний щоденник. Колос», тажурналістка Ніна Гончарук –авторка програми «Герої».

comments powered by Disqus