Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російська влада виділить суспільному ТБ 20 млрд. рублів
Суспільне телебачення Росії було створено за наказом президента Дмитра Медведєва в квітні 2012 року. У цьому ж документі було доручено сформувати цільовий капітал нового суспільного мовника за рахунок публічного збору коштів. Перший рік діяльності організації вирішили профінансувати з держбюджету (1,2 млрд рублів), а з 2014 року воно буде існувати на відсотки від цільового капіталу, зібраного завдяки благодійним внескам. Формування ж цільового капіталу суспільного телебачення Росії було доручено Внєшекономбанку (ВЕБ).
ВЕБ вже повідомив Мінкомзв'язку, що не має у своєму розпорядженні джерел благодійного фінансування на необхідну суму – 20 млрд рублів. Представники ВЕБу повідомили Мінкомзв'язку, що фінансова прибутковість з інструментів максимальної надійності становить не більше 5%. І щоб забезпечити щорічний бюджет суспільного мовника у розмірі 1 млрд рублів, цільовий капітал повинен складати не менше 20 млрд рублів. У ВЕБі зробили висновок, що єдиним джерелом доходів в такій ситуації можуть бути позикові ресурси або додатковий майновий внесок держави до статутного капіталу самого ВЕБу. У банку розраховують на другий варіант.
ВЕБ запропонував державі надати позику на пільгових умовах (відсоток нижче ставки рефінансування або рівний їй). Банк пропонує позичити ці гроші клієнтам на ринкових умовах, а дохід стане основою для формування бюджету суспільного телебачення Росії.
Тобто участь держави у фінансуванні суспільного ТБ, яка спочатку планувалася як часткова, може стати повною. За словами аналітика Дмитра Мірошниченка, таким чином ВЕБ знімає з себе відповідальність за формування капіталу проекту, на який ні держкорпорації, ні олігархи і бізнесмени не хочуть давати грошей.
Глава суспільного телебачення Анатолій Лисенко в бесіді з «Новинами» повідомив, що не готовий коментувати тему формування цільового капіталу телеканалу.
Джерело в Мінкомзв'язку повідомив, що для початку мовлення з 1 січня 2013 суспільному мовникові вже в жовтні необхідно формувати контент і знімати власні програми. На ці потреби каналу до кінця 2012 року виділили 375 млн рублів. Ще 1,2 млрд бюджетних грошей СМ отримало на мовлення 2013 році.
«У світовій практиці є різні варіанти фінансування суспільного ТБ. Це або податок, який платять глядачі на користь телеканалу, або абонентська плата. Існують моделі, коли телеканал повністю фінансується державою. Але ніде в світі немає суспільного ТБ, що живе за держрахунок», – коментує ситуацію віце-президент Медіасоюзу Росії Олена Зелінська. За її словами, в такому випадку вийде ще один державний медіапроект, який не буде істотно відрізнятися, наприклад, від ВДТРК, яке вже функціонує.
Джерело: Известия