ВВС відмовилася встановлювати пам’ятник Джорджу Орвеллу в своєму офісі

13:48,
23 Серпня 2012
2681

ВВС відмовилася встановлювати пам’ятник Джорджу Орвеллу в своєму офісі

13:48,
23 Серпня 2012
2681
ВВС відмовилася встановлювати пам’ятник Джорджу Орвеллу в своєму офісі
Британська корпорація суспільного мовлення відхилила пропозицію розмістити на своїй території монумент письменника, який протягом Другої світової війни був її кореспондентом. 

Автором ідеї створення пам’ятника виступив меморіальний трест імені Джорджа Орвелла. Зважаючи на те, що письменник працював у ВВС з 1941 року до 1943 року, вони запропонували розмістити його саме в новому офісі корпорації.

Скульптор і автор пам’ятника Мартін Дженнінгс (Martin Jennings) пояснює цю ідею так: «Джордж Орвелл певною мірою вважається покровителем політичної журналістики, тому його «присутність» поруч з BBC, безумовно, може слугувати джерелом натхнення для всіх незалежних авторів».

Сам Ерік Артур Блер (Джордж Орвелл) був військовим кореспондентом ВВС та активно висвітлював процеси британської пропаганди в Індії. Проте своєю роботою він був незадоволений. В архівах ВВС зберігся оригінал його заяви про звільнення за власним бажанням, датованої 1943 роком. В ній він пише: «… я зрозумів, що лише витрачаю свій час та державні кошти на роботу, яка не дає жодних результатів».

Крім того, літературознавці стверджують, що міністерство правди в антиутопії письменника «1984» за описом схоже на офіс ВВС, в якому працював Орвелл під час війни. Навіть номер його робочої кімнати – 101 – збігається з номером «кімнати  катувань», яка зображується в романі.

Відповідно, отримавши пропозицію щодо розміщення пам’ятника в новому офісі ВВС, генеральний директор корпорації Марк Томпсон (Mark Thompson) відхилив її. Він аргументував свою позицію тим, що письменник мав занадто «ліві» політичні погляди та переконання. Отже, сама ВВС як суспільний мовник підтримуватиме встановлення пам’ятника видатному письменникові, однак не на свій території.     

Джерело: The GuardianThe Telegraph

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
twelvejournals
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду