Документальний фільм ВВС звинувачують у необ’єктивності

10:42,
13 Вересня 2012
1643

Документальний фільм ВВС звинувачують у необ’єктивності

10:42,
13 Вересня 2012
1643
Документальний фільм ВВС звинувачують у необ’єктивності
Жителі району Шедсворт у британському місті Блекберн критикують журналістів ВВС за створення надзвичайно негативного образу їхнього району в документальному сюжеті програми «Панорама». 

За твердженнями жителів, в сюжеті «Панорами» під назвою «Проблемний район» (Trouble on the Estate) Шедсворт постав як злочинне місце з низьким рівнем життя. 

Так, журналісти показали наркоторговців, неблагополучні сім'ї, злочинні угруповання, молодих людей, яким загрожує в'язниця, та поліцію, яка не може дати усьому цьому ради. Натомість позитивні аспекти життя Шедсворта у фільмі майже не згадувалися.

Варто зауважити, що Шедсворт дійсно є одним з найбідніших житлових масивів у Великобританії, проте інші райони Блекберна – Мілл Хілл і Уенсліфолд – знаходяться ще нижче у рейтингу. Тому жителі району вважають, що автори документального фільму просто зробили Шедсворт «крайнім».

Одна з жінок-учасниць фільму, Мері Андерсон (Mary Anderson) заявила, що журналісти запевнили її у представленні ними справедливої картини життя району, тому вона погодилася їм допомогти.

Про необ’єктивність співробітників ВВС свідчить і те, що, за свідченням жителів, вони спеціально просили підлітків надягати на голову капюшони, щоб ті виглядали більш підозріло.

У свою чергу всіх працьовитих та законослухняних людей з фільму просто вирізали з кадру, щоб зберегти єдність оповіді.

Раніше програму «Панорама» вже звинувачували в необ'єктивності, коли перед Євро-2012 ВВС показала сюжет «Стадіони ненависті» (Euro 2012: Stadiums of Hate) про расизм в Польщі й в Україні. Тоді український посол у Великобританії Володимир Хандогій розкритикував «Панораму», яка, на його думку, узагальнила окремі випадки прояву расизму до великої проблеми, якої насправді не існує.

Джерело: The Telegraph

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ВВС
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду