Відтепер у Німеччині ліцензійний збір сплачуватимуть і користувачі інтернету

11:40,
3 Жовтня 2012
1944

Відтепер у Німеччині ліцензійний збір сплачуватимуть і користувачі інтернету

11:40,
3 Жовтня 2012
1944
Відтепер у Німеччині ліцензійний збір сплачуватимуть і користувачі інтернету
Кожен власник комп’ютера з доступом до мережі інтернет в цій країні відтепер буде змушений сплачувати ліцензійний збір на телебачення та радіо незалежно від того, користується він цією послугою чи ні. 

Вчора, 2 жовтня, Конституційний суд Німеччини ухвалив рішення про те, щоб розширити перелік обладнання, яке вважається приймачем каналів мовлення та підпадає під стягнення ліцензійного збору. Відтепер до цього переліку також входитимуть комп’ютери, що підключені до мережі інтернет.

Суд вже відхилив скаргу громадянина, який стверджував, що, незважаючи на наявність в нього комп’ютеру, підключеного до інтернету, він не використовував його для перегляду програм суспільного телебачення.

Програвши суперечку в суді нижчої інстанції, німець звернувся зі своєю скаргою до вищого суду. Однак і тут йому сказали, що платити все-таки доведеться. Суд аргументував відмову тим, що рішення розширити ліцензійний збір також на користувачів інтернету є конституційно виправданим і зроблений для того, аби змусити населення не ухилятися від сплати цих коштів.

Нагадаємо, що весь обсяг ліцензійного збору в Німеччині традиційно йде на фінансування суспільного мовлення, яке є доволі популярним серед населення та не менш пріоритетним для влади.

Тому редакція німецького суспільного мовника ARD дуже позитивно сприйняла це нововведення, акцентуючи на тому, що ці заходи допоможуть їм вдосконалювати свою інформаційну діяльність.

У свою чергу, цьому сприятиме і те, що з 2013 року в Німеччині водять фіксований ліцензійний збір у розмірі €17.98. Його доведеться сплачувати кожному домогосподарству, незалежно від того, яке обладнання для приймання сигналу там стоїть та наскільки часто ним користуються. 

Джерело: The Local Germany’s News

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
the ocal
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду