ВВС закрила першу у світі службу телетексту Ceefax

16:23,
25 Жовтня 2012
1405

ВВС закрила першу у світі службу телетексту Ceefax

16:23,
25 Жовтня 2012
1405
ВВС закрила першу у світі службу телетексту Ceefax
У середу, 24 жовтня, британська корпорація суспільного мовлення ВВС відключила Ceefax – першу в світі службу телетексту. Ceefax припинила роботу в зв'язку з повним переходом Великобританії на цифрове мовлення.

Ceefax був створений в 1974 році. На ВВС шукали спосіб транслювати в ефір субтитри і виявили, що в незайнятих телевізійних рядках можна вмістити цілі сторінки тексту і нескладних картинок. В результаті Ceefax став використовуватися для передачі новинних зведень, котирувань акцій, результатів спортивних матчів і прогнозів погоди.

У відсутність інтернету Ceefax являв собою спосіб швидко отримати потрібну інформацію. Для цього треба було знати номер сторінки, на якій знаходяться потрібні відомості. Так, новинні зведення в Ceefax слід було шукати на сторінці 101, результати футбольних матчів – на сторінці 302, а телепрограму – на сторінці 606.

Для прийому телетексту потрібний був телевізор, оснащений декодером. Недоліком системи була невисока швидкість оновлення сторінок – чекати нових даних доводилося до півхвилини.

За даними BBC News, пік аудиторії Ceefax припав на 1990-ті роки. Тоді службою щотижня користувалися до 20 мільйонів осіб. Популярності сервісу додало те, що в 1994 році за допомогою Ceefax передавалися імена переможців Національної лотереї Великобританії.

Повідомляється, що Ceefax у зв'язку із закриттям створить графічний «прощальний екран». На сотій сторінці буде відраховуватися час, що залишився до зупинки служби. Крім того, Ceefax передає в ефір картинку з написом «1974-2012. Дякуємо, що дивилися нас».

Джерело: ВВС News

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ВВС
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду