Канадська СВС просить послабити встановлені правила щодо свого контенту
Канадська СВС просить послабити встановлені правила щодо свого контенту
На громадських слуханнях, які стартували у понеділок, 19 вересня, керівництво суспільного мовника СВС прагне схилити Комісію з питань мовлення та телекомунікацій Канади (CRTC) до «демократизації» вимог, які зараз висуваються перед її ефірним наповненням.
Генеральний директор СВС Х'юберт Лакруа (Hubert Lacroix) пояснює потребу в цих діях тим, що сьогодні суспільне мовлення стрімко втрачає свою аудиторію. Більшість глядачів та слухачів, особливо молодь, незадоволені тим, що сьогодні транслює СВС. Як наслідок, вони переходять до інших приватних каналів.
За словами Х'юберта Лакруа, корпорація СВС і так вимушена працювати в умовах значної мінімізації бюджету, тому зменшення вимог до мовника могло б суттєво допомогти інформаційному виробництву.
Для покращення цієї ситуації Х'юберт Лакруа пропонує зробити низку тактичних кроків, які фактично нівелюють певні обмеження, накладені CRTC.
Так, він пропонує більше орієнтуватися на смаки аудиторії, адже культивація певних цінностей, хоч і важлива, але не дає значних прибутків.
CBC пропонує присвятити 75% мовлення в день і 80% мовлення у прайм-тайм програмам англійською мовою, незалежно від того, де вони були вироблені. А це означає масштабне урізання нинішніх 80% програм канадського виробництва.
Також Х'юберт Лакруа просить залишити за СВС виключне право на трансляцію ігор NHL, кошти за ретрансляцію яких значно полегшували фінансове становище мовника.
Крім того, як ми зазначали раніше, корпорація запросила дозвіл на впровадження комерційної реклами в ефір CBC Radio 2 і Espace Musique, щоб компенсувати втрати фінансування.
«Ми пропонуємо звузити значну кількість серйозних зобов'язань до основних, ключових цілей. Тому що нам потрібна гнучкість, аби відповідати запитам аудиторії», – зауважив Х'юберт Лакруа.
Однак CRTC голова Жан-П'єр Блейс (Jean-Pierre Blais) висловив сумніви щодо доцільності послаблення нормативних зобов'язань CBC, заявивши, що тверді зобов'язання – один з критеріїв, які відрізняють суспільний мовник від приватного.
Джерело: Friends of Canadian Broadcasting