Ігор Мірошниченко: «Суспільне мовлення життєво необхідне українському суспільству»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ігор Мірошниченко: «Суспільне мовлення життєво необхідне українському суспільству»
Нещодавно народні депутати Андрій Шевченко (фракція Об'єднаної опозиції), Тарас Кутовий (фракція партії УДАР) та Ігор Мірошниченко (фракція ВО «Свобода») стали ініціаторами ще одного законопроекту про суспільне мовлення. Законопроект № 1076-1 про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» зареєстровано 13 грудня 2012 року.
«Законопроект про суспільне мовлення життєво необхідний українському суспільству і, власне кажучи, українським журналістам, оскільки сьогодні свободою слова і не пахне», – зазначив політик.
«Щодо суспільного мовлення, то ми його просто не маємо. Тому, на нашу думку, цей законопроект зможу зробити суттєвий порив у створенні мовлення, яке буде незалежним від влади, від олігархічних впливів та зможе розв’язати руки журналістам», – говорить Ігор Мірошниченко.
Він також зауважив, що зараз інформаційний простір повністю контролюється владою і приватним капіталом, і висловив своє бажання, аби журналісти могли висвітлювати події об’єктивно та надавати паритет усім політичним силам рівною мірою. На його думку, тільки такий підхід зможе сформувати незалежну позицію у членів суспільства.
«Наш законопроект, завдяки продуманому механізму формування керівних органів суспільного мовлення дозволяє гарантувати, що влада не зможе впливати на позицію редакції. Крім того, за його положеннями фінансування такого національного телебачення збільшується вдвічі, у порівнянні з теперішньою сумою. Хоча я вважаю, що ця сума все одно є надзвичайно низькою», – каже політик.
Ігор Мірошниченко відзначає, що однією з цілей подання законопроекту була важливість викликати дискусію у суспільстві, відповідно, без підтримки преси, журналістів він не зможе функціонувати. «Ми намагатимемося апелювати до журналістів для того щоб цей закон все ж таки прийняти і створити суспільне мовлення в Україні», – зазначив політик з досвідом роботи на телебаченні.
За словами Мірошниченка, одним з найбільш дискусійних питань було фінансування мовника. Крім того, визначальною є принципова позиція щодо відсутності реклами в ефірі такого телебачення. «Суспільне мовлення не повинне залежати від реклами, рекламодавців, а також від політичних партій і сил, які, формуючи його бюджет таким чином, можуть впливати на інформаційну політику», – зауважив політик.
«Незважаючи на певні складнощі, я вважаю що перспективи для прийняття цього законопроекту та створення суспільного мовлення в Україні все-таки є», – резюмував Ігор Мірошниченко.
Джерело: Вечерние Вести